Placido Domingo: Jana Pawła II uwielbiano wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 14:27
- Jestem w Polsce, by uczcić jego pamięć, modlić się i śpiewać dla niego - powiedział w radiowej Jedynce słynny tenor, który, w dniu kanonizacji Jana Pawła II, Placido Domingo wystąpi na specjalnym koncercie w Poznaniu.
Audio
  • Placido Domingo o Janie Pawle II (Jedynka/Niedziela z Jedynka)
Hiszpański tenor Placido Domingo
Hiszpański tenor Placido Domingo Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII >>> zobacz serwis specjalny

W radiowej Jedynce Placido Domingo tłumaczył, że Jan Paweł II był jedną z największych osobowości świata. - Być może całej jego historii - podkreślił w rozmowie z Marią Szabłowską. - Był najbardziej popularnym papieżem, najbardziej oddanym ludziom odkąd sięga pamięć. Uwielbiano go wszędzie, bez względu na narodowość i religię - dodał.

Przypomniał też, że miał okazję spotkać Ojca Świętego osobiście. Brał udział w dwóch audiencjach prywatnych i trzykrotnie śpiewał dla Jana Pawła II: w Meksyku, Nowym Jorku oraz Watykanie.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Pierwszą część koncertu "Placido Domingo live in Poznań - Tu zaczęła się Polska" wypełniły utwory znane z płyty "Amore Infinito", powstałe do tekstów Karola Wojtyły. W tej części publiczność usłyszała też pieśń "Abba Ojcze", którą wykonała wraz z Domingo Justyna Steczkowska. W drugiej części koncertu zabrzmiały popularne przeboje operowe, operetkowe i musicalowe. - Zaplanowaliśmy różnorodny repertuar, ale sercem koncertu będzie poezja Jana Pawła II. Fantastyczne słowa, które napisał - tłumaczył Domingo przed występem. Koncert odbył się pod patronatem radiowej Jedynki.

Justyna Steczkowska o koncercie: mam nadzieję, że anioły będą mi pomagały >>>

Słynny tenor deklarował, że zaśpiewa także po polsku. - To naprawdę trudny język, ale nie mówię do końca "nie". W każdym występie powinien być element zaskoczenia - mówił w Jedynce.

Organizator koncertu: Domingo zrezygnował z koncertu w Azji, by wystąpić w Poznaniu >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Niedziela z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 20.00.

tj/asz

Czytaj także

Placido Domingo w hołdzie papieżowi. Stefański: to będzie wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 09:38
W dniu wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II hiszpański tenor zaśpiewa w stolicy Wielkopolski. O wydarzeniu w radiowej Jedynce opowiedział jego organizator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Steczkowska i Placido Domingo razem w hołdzie Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 12:52
- Zazwyczaj się nie denerwuję, choć małe zmartwienia pojawiają się, gdy spoczywa na mnie odpowiedzialność wykonania czegoś na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że anioły będą mi pomagały - mówiła w Jedynce Justyna Steczkowska przed niedzielnym koncertem "Placido Domingo live in Poznań”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Paweł II i Jan XXIII świętymi. "To świadkowie miłosierdzia i ludzie mężni"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 11:49
- Złożyli Kościołowi oraz światu świadectwo dobroci Boga i jego miłosierdzia. Byli kapłanami, biskupami i papieżami XX wieku, poznali jego tragedie, ale nie byli nimi przytłoczeni. Silniejszy był w nich Bóg - powiedział papież Franciszek wynosząc dwóch papieży na ołtarze.
rozwiń zwiń