Andrzej Zaucha i Marek Grechuta. Ich piosenki zabrzmią w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 14:20
"Serca bicie" to tytuł festiwalu, który odbywa się w Bydgoszczy, poświęconego pamięci zmarłego tragicznie Andrzeja Zauchy. Podczas koncertu galowego będzie można usłyszeć również piosenki Marka Grechuty.
Audio
  • Maria Szabłowska o Festiwalu "Serca bicie" (Niedziela z radiową Jedynką)
Andrzej Zaucha podczas występu w Opolu (1986)
Andrzej Zaucha podczas występu w Opolu (1986)Foto: PAP/Krzysztof Świderski

W niedzielny wieczór 18 maja w prestiżowym gmachu Opera Nova odbędą się koncert laureatów festiwalu i koncert galowy zatytułowany "Magia Krakowa w Opera Nova". - Zabrzmią na nim nie tylko piosenki Andrzeja Zauchy, ale również Marka Grechuty. A to dlatego, że obu artystów łączy osoba Jana Kantego Pawluśkiewicza - wyjaśniała dziennikarka radiowej Jedynki Maria Szabłowska, która jest jednym z jurorów.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>
Jan Kanty komponował wszystkie największe przeboje dla Marka Grechuty i zespołu Anawa. Kiedy  Grechuta założył własną grupę WIEM (W Innej Epoce Muzycznej) wokalistą Anawy został Andrzej Zaucha. - Tak się łączą nazwiska dwóch wspaniałych, niezapomnianych przedstawicieli polskiej piosenki - mówiła Szabłowska. Przyznaje, że to ciekawy pomysł, aby połączyć twórczość dwóch artystów, którzy się znali, cenili i lubili.
Oprócz laureatów konkursu na scenie pojawią się również Kasia Kowalska, Renata Przemyk, Sambor Dudziński, Maciej Balcer (wokalista zespołu Dżem) i Zbigniew Zamachowski.
Rozmawiała Iza Żukowska.

(ag/kd)

Czytaj także

Pawluśkiewicz: moją ambicją było podążanie frazą poetycką Papuszy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 20:00
Na tegorocznym festiwalu w Gdyni Jan Kanty Pawluśkiewicz otrzymał nagrodę za muzykę do filmu "Papusza". Poemat symfoniczny "Harfy Papuszy" ukazał się właśnie na płycie w ramach antologii muzyki kompozytora wydawanej przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Turnau: czasami uciekam w przyjemne ogrody pamięci

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 20:35
Jako artysta Grzegorz Turnau często myśli o przyszłości, ale też ma głowę pełną wspomnień. - Jakąś bazę wypadową trzeba mieć. To jest podstawa do wędrowania - powiedział w audycji radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kaczmarek nie zostawia otwartych drzwi. Nagrał nową piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 09:00
- Zależało mi, aby odkryć ten utwór na nowo i zrobić to niekonwencjonalnie - powiedział piosenkarz Michał Kaczmarek, który nagrał singiel z piosenką pt. "Nie zostawiajmy otwartych drzwi".
rozwiń zwiń