"Kombinat" Ciechowskiego w Opolu. Justyna Steczkowska: jest moc

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 15:27
- Warto to usłyszeć w radiu i zobaczyć w telewizji - powiedziała piosenkarka, która na festiwalu w Opolu podczas koncertu "25! Wolność kocham i rozumiem” wykona piosenkę "Kombinat" z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego.
Audio
  • Justyna Steczkowska o koncercie "25! Wolność kocham i rozumiem” (Muzyczna Jedynka)
Justyna Steczkowska
Justyna SteczkowskaFoto: TVP/PAP/Archiwum/Ireneusz Sobieszczuk

Nie jest przypadkiem, że Steczkowska zaśpiewa właśnie piosenkę Ciechowskiego. Był on bowiem producentem jej dwóch płyt. - Bardzo go lubiłam nie tylko jako muzyka, ale jako człowieka. Dużo się od niego nauczyłam - dodała artystka.

Jak tłumaczyła, Grzegorz Ciechowski bardzo pomógł jej na początku kariery. - Powiedział o rzeczach i zagrożeniach show biznesu, przestrzegał i trochę chronił. Jestem mu za to bardzo wdzięczna szczególnie teraz, gdy sama mogę tę wiedzę przekazać innym - powiedział piosenkarka, którą dziennikarze radiowej Jedynki Paweł Sztompke i Maria Szabłowska spotkali na próbie przed koncertem "25! Wolność kocham i rozumiem".

Album "25! Wolność! Kocham i rozumiem!" do kupienia w sklepie Polskiego Radia >>>

Zdaniem Justyny Steczkowskiej w dzisiejszych czasach młodym muzykom nie musi być trudniej w stawianiu pierwszych kroków. Zawsze bowiem liczy się siła artysty, jego charyzma i oryginalność. - My wtedy mieliśmy tylko dwa programy telewizji. Oni mają okno na świat w postaci internetu i mogą dostać się wszędzie. To nie jest trudniejsze, trzeba tylko mieć pomysł na muzykę połączoną też z wizerunkiem, bo ludzie obierają dziś świat za pomocą obrazu - powiedziała.

Podczas koncertu "25! Wolność kocham i rozumiem” Justyna Steczkowska wykonała "Kombinat" z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Koncert był transmitowany w radiowej Jedynce.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj, ac

/

Czytaj także

Honorowy Złoty Mikrofon dla Edyty Geppert!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 11:58
"Za postawę wobec sztuki i słuchacza, która pozostaje symbolem tego, co najbardziej szlachetne i najpiękniejsze w muzyce rozrywkowej" - tak uzasadniono przyznanie wyróżnienia Polskiego Radia znakomitej piosenkarce. Edyta Geppert odebrała nagrodę podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii i Mateusz Ziółko z nagrodami radiowej Jedynki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 07:45
W piątek rozpoczął się 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszego dnia imprezy swoje nagrody przyznała radiowa Jedynka, która wyróżniła zespół Kombii w koncercie "SuperPremiery" oraz Mateusza Ziółko - laureata "SuperDebiutów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole: dwie SuperJedynki 2014 dla zespołu Piersi

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:10
Poznaliśmy laureatów plebiscytu organizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz "Super Express". Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: na festiwalu w Opolu oddałem hołd Romom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 12:07
- Napisałem piosenkę dla wszystkich tych, którym się to należy, czyli grającym Cyganom - powiedział w radiowej Jedynce muzyk. Maleńczuk wystąpił pierwszego dnia 51. festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery z piosenką "Cygańska dusza".
rozwiń zwiń