X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Singer Jazz Festival: Rubin, Trzaska i jazz w wydaniu żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 10:50
- To nie jest przypadkowy zbiór koncertów jazzowych. To jest przemyślana formuła - mówi w radiowej Jedynce Adam Baruch, krytyk muzyczny, dyrektor artystyczny wydarzenia, które w tym roku po raz pierwszy odbywa się w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".
Audio
  • Rubin, Stankiewicz, Trzaska gwiazdami Singer Jazz Festival (Muzyka nocą/Jedynka)
Występ Ircha Gdola Mikołaja Trzaski (z lewej) w czasie koncertu Ohel Warszawa, . w 70. rocznicę likwidacji warszawskiego getta
Występ "Ircha Gdola" Mikołaja Trzaski (z lewej) w czasie koncertu "Ohel Warszawa", . w 70. rocznicę likwidacji warszawskiego getta Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Festiwal "Warszawa Singera” to bardzo dynamicznie rozwijająca się impreza - mówi w radiowej Jedynce krytyk muzyczny Adam Baruch. Gość Jedynki dodaje, że organizatorzy wciąż szukają nowych wyzwań i pomysłów, które zainteresują publiczność. - Dlatego pomysł zorganizowania koncertów jazzowych, które mogą przyciągnąć nową, młodszą publiczność, bardzo mnie zainteresował - wyjaśnia gość Izy Żukowskiej.

Dyrektor artystyczny Singer Jazz Festival podkreśla, że muzyka jazzowa i żydowska są ze sobą bardzo ściśle związane. - Żydzi na całym świecie, poza Afroamerykanami, zawsze byli większością etniczną grającą jazz - mówi Baruch w "Niedzieli z Jedynką". Przegląd, poświęcony żydowskim muzykom i kompozytorom oraz przewijającym się w jazzowych formach artystycznych motywom muzyki żydowskiej potrwa do piątku 29 sierpnia i będzie obejmował kilkanaście wydarzeń. Wystąpią m.in. tacy genialni artyści jak: Harold Rubin i Daniel Zamir oraz Mikołaj Trzaska i Kuba Stankiewicz.

Zagrają oni koncerty oraz wezmą udział w nieformalnych jam sessions, których motywem przewodnim będzie jazz w wydaniu żydowskim, który przeżywa obecnie w Polsce renesans.

/

Organizatorem Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera” jest Fundacja Shalom, która działa od 1988 roku na rzecz ocalenia od zapomnienia dziedzictwa kultury polskich Żydów. Najpopularniejszym przedsięwzięciem fundacji jest właśnie warszawski festiwal, który gromadzi co roku wybitnych artystów i twórców kultury żydowskiej. Inicjatorem i pomysłodawcą Festiwalu jest Gołda Tencer - Dyrektor Generalny Fundacji Shalom. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym Festiwalu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Z Adamem Baruchem rozmawiała Iza Żukowska.

(ah/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Pomianowska miłością do suki biłgorajskiej zaraża inne kontynenty

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 09:00
- Mam już uczniów w Radżastanie i Japonii, a niedługo pierwszymi magistrami suk zostaną moi uczniowie z Akademii Muzycznej w Krakowie. Ten instrument zaczyna być bardzo popularny, choć do łask wrócił dopiero 18 lat temu - opowiada w "Muzycznej Jedynce" Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Warszawa Singera. Gołda Tencer: spłacamy dług naszemu narodowi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 12:51
- Robimy to przybliżając mieszkańcom Warszawy żydowską kulturę - powiedziała Jedynce aktorka i reżyserka Teatru Żydowskiego. Festiwal potrwa od 23 do 31 sierpnia. Jego organizatorem jest Fundacja Shalom, a patronuje mu radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa Singera - festiwal, w którym udział procentuje

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 10:25
- Festiwal Kultury Żydowskiej to sposób na spędzenie twórczo czasu. Warsztaty kulinarne, taneczne i wycinanki żydowskiej, spektakle, pokazy i koncerty pozwalają uczyć się nowych rzeczy, co stanowi wartość na przyszłość - zapraszał w Jedynce Janusz Paliwoda z Fundacji Shalom.
rozwiń zwiń