X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
Audio
  • Irena Santor o współpracy z krakowskimi artystami na płycie "Punkt widzenia" - cz. 1 wywiadu (Leniwa niedziela)
  • Irena Santor o współpracy z krakowskimi artystami na płycie "Punkt widzenia" - cz. 2 wywiadu (Leniwa niedziela)
Irena Santor podczas koncertu
Irena Santor podczas koncertuFoto: PAP/Lech Muszyński

Przystępując do pracy nad nowym albumem Irena Santor wpadła na pomysł, że nagra go wspólnie z krakowskimi twórcami. Wcześniej bowiem nigdy nie miała takiej okazji. Zaproszenie do współpracy przyjął m.in. Grzegorz Turnau, który miał napisać tekst i muzykę do jednego z utworów. Czas mijał, a piosenki jak nie było, tak nie ma. Dopiero spotkanie obojga artystów w Krakowie przyspieszyło bieg spraw.

- Czułam, że nie ma ochoty napisać tej piosenki. Powiedziałam mu jednak, że jeśli teraz to się nie stanie, to kolejnej okazji już nie będzie, bo to moja ostatnia płyta. Odpowiedział, że na pewno napisze, a po dwóch dniach dostałam muzykę i tekst do piosenki "Nie mam czasu" - wspomina gość Jedynki.

"Punkt widzenia" to już druga płyta z nowymi piosenkami Ireny Santor wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Album ukazał się na początku listopada z okazji 80. urodzin artystki.

Płyta "Punkt widzenia" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>>

Jak w roli autora tekstów sprawdził się Michał Rusinek, dlaczego Maria Szabłowska jest "ojcem chrzestnym" tego wydawnictwai co Irena Santor mówi o starości, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzili: Marcin Kusy i Maria Szabłowska

Gość: Irena Santor

Data emisji: 16.11.2014

Godzina emisji: 10.00 - 15.00

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor: kocham Warszawę czułą, tkliwą miłością

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 18:11
- Jestem związana z tym miastem całym moim sercem, choć się w nim nie urodziłam. Wszystkiego o przedwojennej Warszawie dowiedziałam od moich krewnych, którzy tutaj mieszkali. To dzięki nim zanotowałam w pamięci wiele z tamtego nastroju - mówiła w Jedynce Irena Santor o płycie "Warszawa da się lubić".
rozwiń zwiń