X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Machalica: będę śpiewał aż do końca moich dni

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 16:06
- Te wspomnienia mogą budzić u niektórych uśmiech pod nosem, ale śpiewać lubiłem od dziecka. W połowie lat 60. próbowaliśmy nawet robić z kolegami gitary. To było jednak za trudne - mówi aktor.
Audio
  • Piotr Machalica o aktorstwie i śpiewaniu (Leniwa niedziela/Jedynka)
Piotra Machalicę można oglądać na deskach warszawskiego Teatru Studio Buffo w spektaklu Cohen-Nohavica
Piotra Machalicę można oglądać na deskach warszawskiego Teatru Studio Buffo w spektaklu "Cohen-Nohavica" Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Talent wokalny Piotra Machalicy poznała cała Polska, gdy w 1986 roku zaśpiewał on na Festiwalu w Opolu "Piosenkę pieska pokojowego". Występ tak przypadł do gustu jury, że aktorowi przyznano nagrodę za interpretację. - W ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że jadę na jakieś zawody. Myślałem, że to ma być wieczór piosenki kabaretowej i aktorskiej. Wystąpić ze mną miał wtedy też Zbyszek Zamachowski, który akompaniował mi w tej piosence w kabarecie Pod okiem. Zbyszek jednak nie przyjechał i zastąpił go Tadeusz Preisner - wspomina gość Jedynki.

W swoim repertuarze Piotr Machalica ma utwory wielu legendarnych bardów, jak Georges Brassens, Bułat Okudżawa czy Leonard Cohen. - Ja bym nie nazywał ich bardami, raczej wspaniałymi artystami i poetami, którzy towarzyszą mi od momentu, gdy zacząłem słuchać muzyki na płytach - podkreśla aktor i dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

/

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Piotr Machalica (aktor, piosenkarz)

Data emisji: 14.12.2014

Godzina emisji: 11.14

pg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Machalica: Chłonę poezję Osieckiej, Przybory i Kofty

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 07:50
Mówi, że jest idealistą z wyboru. W Czwórce opowiada o swojej miłości do poezji i ulubionych sztukach teatralnych. Na spotkanie z aktorem zaprasza Magdalena Kasperowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Machalica: mam duszę rockmana

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 12:59
- Nigdy bym nie odkrył swojej miłości do piosenki, gdyby nie Magda Umer i Jerzy Satanowski - mówi aktor Piotr Machalica. Właśnie pracuje nad kolejnym recitalem.
rozwiń zwiń