Sebastian Mila nie zatrzymał Radiowej Jedynki. Nokaut w Meczu Gwiazd!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 18:36
Dziennikarze Pierwszego Programu Polskiego Radia pokonali Drużynę Gwiazd 6:2 w meczu pokazowym podczas rozgrywanego w Słupsku turnieju Energa Cup.
Audio
  • Sebastian Mila sprawdzi umiejętności dziennikarzy Radiowej Jedynki (Leniwa niedziela/Jedynka)
  • Rafał Brzozowski liczy na wsparcie profesjonalnych piłkarzy, którzy zasilą Drużynę Gwiazd (Leniwa niedziela/Jedynka)
  • Dla Olafa Deriglasoffa Mecz Gwiazd to przede wszystkim zabawa (Niedziela z Radiową Jedynką)
  • Weronika Marczuk zdradza, że w Drużynie Gwiazd zabraknie Tomasza Karolaka (Niedziela z Radiową Jedynką)
  • Kamil Dąbrowa zachęca do trzymania kciuków za zespół Radiowej Jedynki (Niedziela z Radiową Jedynką)
  • Tomasz Zimoch z radością ogłasza, że Mecz Gwiazd wygrywa drużyna Radiowej Jedynki (Niedziela z Radiową Jedynką)
Rywalami zespołu Radiowej Jedynki była Drużyna Gwiazd, w której wystąpił Sebastian Mila. Piłkarz Śląska Wrocław jesienią strzelał gole dla reprezentacji Polski w meczach z Niemcami i Gruzją
Rywalami zespołu Radiowej Jedynki była Drużyna Gwiazd, w której wystąpił Sebastian Mila. Piłkarz Śląska Wrocław jesienią strzelał gole dla reprezentacji Polski w meczach z Niemcami i GruzjąFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W dniach 2-4 stycznia Słupsk stał się polską stolicą piłki nożnej. Gwiazdami IX Turnieju Halowego Piłki Nożnej Energa Cup byli reprezentanci Polski – Kamil Grosicki i Sebastian Mila.

Ten drugi dołączył do Drużyny Gwiazd, która ostatniego dnia turnieju zmierzyła się z zespołem Radiowej Jedynki. - Sama nazwa drużyny bardzo mnie onieśmiela, ale z ludźmi, którzy są dla mnie wzorem do naśladowania zagram z ogromną przyjemnością i z wielkim zaanagażowaniem. Mam nadzieję, że nasz mecz wszystkim będzie się podobał - podkreślał przed spotkaniem pomocnik Śląska Wrocław.

To jednak wcale nie on był najjaśniejszą postacią na boisku, tylko Piotr Wołowicz, który zdobył dla Radiowej Jedynki aż 4 bramki! Obok niego zagrali m.in. Kamil Dąbrowa, który jak na dyrektora stacji przystało był kapitanem drużyny oraz dziennikarz muzyczny Marcin Kusy. Z kolei wśród rywali biegali m.in. Olaf Deriglasoff, Mezo i Liber. Drużynę Gwiazd oprócz Sebastiana Mili wzmocnił również były reprezentant Polski Tomasz Iwan. Obaj nie uchronili jednak swojego zespołu przed porażką 2:6.

Pierwszego dnia rozgrywek do walki o Puchar Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia przystąpiły szkółki piłkarskie z całej Polski, a drugiego - drużyny seniorskie. Ostatni dzień to było już prawdziwe piłkarskie święto. Swoją formę sprawdzało kilka drużyn przygotowujących się do rund wiosennych w swoich ligach, a na boisko wybiegły drużyny złożone z gwiazd Ekstraklasy oraz reprezentanci Polski.

***

Rozmawiali: Tomasz Zimoch, Marcin Kusy, Anna Will

Goście: Sebastian Mila (reprezentant Polski w piłce nożnej), Rafał Brzozowski (wokalista), Olaf Deriglasoff (muzyk, wokalista), Weronika Marczuk (menager Drużyny Gwiazd), Mirosław Wawrowski (organizator turnieju Energa Cup), Kamil Dąbrowa (dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia)

Data emisji: 4.01.2015

Godziny emisji: 13.43, 14.45, 15.30, 16.51, 18.15, 19.11

Wejść na żywo z turnieju Energa Cup słuchać można było w audycjach: "Leniwa niedziela" i "Niedziela z Radiową Jedynką".

(mat. prasowe/asz/pg)