Prezes Fundacji WOŚP: nie zastępujemy Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 18:41
- Nie chodzi nam o łatanie dziur. Prozdrowotne fundacje nie są polskim wynalazkiem, ale w ich realizacji jesteśmy mistrzami świata - mówił w Jedynce prof. Bogdan Maruszewski
Audio
  • Prof. Bogdan Maruszewski o Fundacji WOŚP (Niedziela z Radiową Jedynką)
Prof. Bogdan Maruszewski (pierwszy od lewej) jest z WOŚP od samego poczatku
Prof. Bogdan Maruszewski (pierwszy od lewej) jest z WOŚP od samego poczatkuFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Prof. Bogdan Maruszewski jest z WOŚP od samego początku, od 23 lat. Jak tłumaczył, jest dumny z tego, że przez te lata najnowocześniejszy sprzęt trafił do szpitali w Polsce i służy do ratowania życia. -  2 mln polskich dzieci zostało przeszkolonych w tym, jak udzielać pierwszej pomocy -  mały Oskar uratował swoją mamę, bo wiedział, jak się zachować - przypomniał szef kliniki Kardiochirugii Centrum Zdrowia Dziecka.

Licytacja serduszka WOŚP nr 90 w Radiowej Jedynce >>>

Maruszewski wyliczał, że 4,5 mln polskich noworodków przebadano słuch, wykonano 7600 operacji siatkówki u noworodków, a w 96 proc.przypadków udało się tym dzieciom uratować wzrok. - Dumny jestem też z tego, że polska kardiochirurgia dziecięca jest potęgą w Europie, wykonuje się u nas najbardziej złożone operacje serca i robimy ich więcej niż w najbogatszym kraju Europy jakim są Niemcy - tłumaczył prezes Fundacji WOŚP.

W tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Radiową Jedynką

Rozmawiała: Dorota Świerczyńska

Gość: Prof. Bogdan Maruszewski

Data emisji: 11.01

Godzina emisji: 16.10

tj

Czytaj także

Serduszko nr 90 może być Twoje. Ostatnie minuty licytacji

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 15:23
Radiowej Jedynki nie mogło zabraknąć na XXIII Finale WOŚP. Na naszej antenie trwa licytacja złotego serduszka nr 90. Numer nie jest przypadkowy, bo w tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia.
rozwiń zwiń