X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krystyna Prońko i "Autobiografia", czyli wybory intuicyjne

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 08:30
- Nie mam szczególnych pomysłów na działanie. Wszystko, co robię, wynika z wydarzeń przeszłości i inspiruje mnie na przyszłość - wokalistka opowiedziała w Jedynce o swojej drodze i zaprezentowała zaskakujący utwór.
Audio
  • Krystyna Prońko: wszystko, co robię, wynika z przeszłości i inspiruje mnie na przyszłość (Leniwa niedziela/Jedynka)
W muzycznych planach Krystyny Prońko są koncerty z big bandami i praca nad programem koncertu z orkiestrą symfoniczną
W muzycznych planach Krystyny Prońko są koncerty z big bandami i praca nad programem koncertu z orkiestrą symfoniczną Foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Rzadko świętuje urodziny i jubileusze, więc nie zauważyła nawet, jak minęło 45 lat na scenie. W tym czasie zmieniały się ustroje i mody, a Krystyna Prońko pozostaje wierną sobie i swojej intuicji. - Śpiewałam w różnych zespołach, komponowałam dla szkolnego kabaretu, ale żadnych planów z tym związanych nie miałam - wspomina lata w technikum chemicznym. Jednak gdy w 1969 r. przyszła propozycja dołączenia do zespołu Respekt, nie zastanawiała się długo, rzuciła pracę i dołączyła do składu Antoniego Kopffa.
Krótko potem przyszły sukcesy w Opolu, studia i praca na Akademii Muzycznej w Katowicach i kolejne gatunkowe i aranżacyjne wyzwania. - Nie zawężam muzyki do jednego rodzaju. Brakowałoby mi czegoś, gdybym sobie odmawiała jakiegoś gatunku - wyjaśnia w rozmowie z Izą Żukowską - Czasem to zakrawa na absurd, ale wysłuchuję wszystkiego, co mi w ręce wpadnie, przynajmniej po kawałku.

O pracy ze studentami, zawodowych planach i piosence, którą chciała zaśpiewać już 30 lat temu, a udało się dużo później Krystyna Prońko opowiadała w Radiowej Jedynce.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadziła: Iza Żukowska
Gość: Krystyna Prońko (wokalistka, kompozytorka)
Data emisji:
18.01.2015
Godzina emisji: 11.30

(asz/fbi)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prońko: nie sądziliśmy, że "Kolęda Nocka" to będzie spektakl przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:50
- To było mocne przedstawienie. Zdawaliśmy sobie sprawę z treści i pewnie każdy miał obawy, ale głośno ich nikt nie artykułował. Ja miałam świadomość, że to może być koniec mojej pracy - opowiada Krystyna Prońko w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko: w moim domu nawet pies słucha radia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 16:28
- W zasadzie radio ciągle w moim domu gra. Jak mnie nie ma, to zostawiam radio włączone psu - powiedziała piosenkarka w radiowej Jedynce. Prońko tłumaczyła też, że radio odegrało kluczową rolę w jej karierze i wiele mu zawdzięcza.
rozwiń zwiń