"Jeszcze wczoraj miałam raka" - książka w ogóle nie o chorobach

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 13:33
- Ten tytuł nosiłam w głowie jeszcze, gdy nie było pomysłu na książkę. Zawsze tak zresztą mam, że dopóki nie mam tytułu, to nie siądę do pisania - mówi pisarka Krystyna Gucewicz.
Audio
  • Krystyna Gucewicz o książce "Jeszcze wczoraj miałam raka", współpracy z Ireną Santor, swoich wierszach i pracy w "Ekspresie Wieczornym" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Najnowsza książka Krystyny Gucewicz nowi przewrotny tytuł Jeszcze wczoraj miałam raka
Najnowsza książka Krystyny Gucewicz nowi przewrotny tytuł "Jeszcze wczoraj miałam raka"Foto: PAP/Andrzej Rybczynski

Książka "Jeszcze wczoraj miałam raka" ukazała się w styczniu 2015 roku. - Pomyślałam, że to bardzo optymistyczny tytuł, bo skoro jeszcze wczoraj byłam chora, to znaczy, że dziś jestem już zdrowa. Zauważyłam jednak, że robi on na ludziach szokujące wrażenie. W pierwszej chwili wszyscy myślą: "To ona chorowała na raka?" Dopiero później dociera do nich prawdziwy sens tytułu. Jestem przewrotna i lubię testować innych - tłumaczy Krystyna Gucewicz.

Twórczość gościa Jedynki obejmuje również teksty piosenek. - Napisałam ich sporo, ale wcale nie miały być piosenkami. Patrzę na te teksty bardziej poetycko i czasem gdzieś muszę łomotnąć się z muzyką w głowę, że się podział nie zgadza itp. Od wielu lat zapisują sobie jednak takie rzeczy, które mogłabym pokazać moim kolegom muzykom. Więcej tekstów, zresztą świetnych, napisał mój syn. Choć nie zajmuje się tym zawodowo, te teksty gdzieś tam nawet krążą - zdradza dziennikarka, poetka i pisarka.

Krystyna Gucewicz współpracuje m.in. z Ireną Santor. Utwór z jej tekstem ("Tabletki na miłość") znalazł się na płycie "Punkt widzenia" wydanej w listopadzie 2014 roku z okazji 80. urodzin piosenkarki.

/***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Krystyna Gucewicz (dziennikarka, poetka, pisarka, autorka tekstów)

Data emisji: 1.02.2015

Godzina emisji: 11.20

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Ireny Santor. "Radio to mój matecznik" [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:03
Podczas specjalnego wydania "Muzycznej Jedynki" świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz, jakim była 80. rocznica urodzin Ireny Santor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Twardowski nikomu nie zaprzątał uwagi swą chorobą

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 13:02
- Był na to zbyt skromny, choć dobrze wiedział, że odchodzi - mówi w 9. rocznicę śmierci ks. Jana Twardowskiego Krystyna Gucewicz, poetka i przyjaciółka kapłana.
rozwiń zwiń