X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Kunicka: pracuję nad optymizmem

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 18:40
- Ja nie tylko zachwycam się, że "świat nie jest taki zły". Mam uszy i oczy, czuję, jaki świat jest, ale ciągle myślę o tym, że nie wolno mi wyszukiwać samych złych rzeczy - podkreśla piosenkarka.
Audio
  • Halina Kunicka o swej biografii: muzycznej, książkowej, prywatnej (Leniwa niedziela/Jedynka)
Na początku muzycznej drogi Halina Kunicka nie wierzyła, że śpiewanie będzie jej życiową drogą. Zapobiegliwie ukończyła więc prawnicze studia
Na początku muzycznej drogi Halina Kunicka nie wierzyła, że śpiewanie będzie jej życiową drogą. Zapobiegliwie ukończyła więc prawnicze studia Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Artystka, której zawdzięczamy tak radosne polskie piosenki, jak "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Lato, lato czeka" czy "To były piękne dni", w rozmowie z Kamilą Drecką (wywiad ukazał się w formie książki w Wydawnictwie Otwarte) zdecydowała się na powrót do trudnych wspomnień. - Ja tylko odpowiadałam na pytania - mówi o pracy nad książką piosenkarka. - Były ich setki i dotyczyły niejednokrotnie nie tylko śpiewania, ale też moich ważnych spraw. Kamila rzeczywiście zmobilizowała mnie do zwierzeń.

Mimo wojennych przeżyć Halina Kunicka pozostała osobą radosną. - Wszyscy my, z tamtych lat, mieliśmy dzieciństwo dramatyczne, więc nie ma co budować wokół siebie wrażenia niezwykłości - podkreśla, dodając, że optymizm nie jest stanem naturalnym, ale cechą, nad którą pracuje na co dzień.

Halina
Halina Kunicka w studiu Radiowej Jedynki z Marią Szabłowską. Fot. K.Tłokowski/Polskie Radio

Wydanie książki "Świat nie jest taki zły" stało się pretekstem do Jedynkowej rozmowy także o życiu z Lucjanem Kydryńskim i współpracy z autorami tekstów, m.in. Agnieszką Osiecką i Wojciechem Młynarskim.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość: piosenkarka Halina Kunicka
Data emisji: 15.02.2015
Godzina emisji: 11.20

(asz/iwo)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Halina Kunicka: życzę babciom i dziadkom, by wnuki zadawały nam więcej pytań

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 13:43
- Sama też zadawałam ich za mało. Dziś, gdy już nie mogę tych pytań zadać swoim bliskim, to bardzo żałuję. Więc apeluję - dzieci pytajcie nas o wszystko - mówiła piosenkarka w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka: być gwiazdą? Nigdy w życiu!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 17:50
- Pojęcie "gwiazda" pasuje mi tylko do dziedziny astronomii. Nigdy o sobie nie myślałam w ten sposób i tak niech zostanie. Jestem osobą, która śpiewa. Kimś, kto robi to, co kocha - powiedziała piosenkarka w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń