Nawiedzeni bluesem. 40 lat Kasy Chorych

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 18:59
Bluesowa grupa, którą w 1975 roku założyli Jarek Tioskow i Ryszard "Skiba" Skibiński, świętuje w tym roku 40. rocznicę powstania.
Audio
  • Oni mają bluesa w sobie. Kasa Chorych świętuje 40-lecie powstania (Niedziela z Jedynką)
Koncert bluesowej grupy Kasa Chorych.Na zdj.: Jarosław Tioskow (L) i Michał Kielak (P)
Koncert bluesowej grupy Kasa Chorych.Na zdj.: Jarosław Tioskow (L) i Michał Kielak (P)Foto: PAP/Piotr Batorowicz

Z tej okazji zespół rusza w trasę koncertową, podczas której zaprezentuje przekrój swojego dorobku. - Gramy utwory z początków Kasy, przez lata 90., do teraźniejszych. Na całej trasie naszym gościem jest Bartek Szopiński grający na organach Hamonda - zapowiada harmonijkarz Michał Kielak. Nie wykluczone jednak, że w różnych miastach na scenie pojawią się inni muzycy związani z Kasą na różnych etapach jej działalności.

Współzałożyciela i gitarzystę blues-rockowej legendy Jarka Tioskowa najbardziej cieszy, że na koncerty przychodzą zarówno "starzy" fani, jak i młodzi ludzie, którzy interesują się bluesem. Także dzięki ich głosom w ankiecie Blues Top 2014 Michał Kielak został harmonijkarzem roku, a album "Orla" Kasy Chorych - najlepszą płytą roku. Życzymy, by rok jubileuszowy był równie udany!

Choć Kasiarze grają już 40 lat nie zamierzają schodzić ze sceny. W Radiowej Jedynce zapowiadają już kolejną płytę, a tymczasem zapraszają na koncerty. Pierwsze już w marcu, szczegóły na oficjalnej stronie zespołu.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką
Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Goście: muzycy Kasy Chorych Jarosław Tioskow i Michał Kielak
Data emisji: 15.02.2015
Godzina emisji: 15.30

(asz/iwo)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń