X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Patyra interpretuje Paganiniego na nowo

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 13:58
- Ten program słyszymy zawsze w zestawieniu skrzypce - fortepian. Natomiast Krzysztof Herdzin zaaranżował to wszystko na orkiestrę kameralną - mówi światowej sławy skrzypek.
Audio
  • Mariusz Patyra o trasie "Paganini Millenium Tour", Konkursie im. Paganiniego i swojej drodze na szczyt (Leniwa niedziela/Jedynka)
Mariusz Patyra w 2001 r. jako pierwszy Polak w historii otrzymał główną nagrodę w Konkursie im. Paganiniego
Mariusz Patyra w 2001 r. jako pierwszy Polak w historii otrzymał główną nagrodę w Konkursie im. PaganiniegoFoto: Kajetan Tłokowski/PR

Trasa "Paganini Millenium Tour 2015" rozpocznie się w poniedziałek 2 marca od koncertu w Filharmonii Krakowskiej. Na scenie Mariuszowi Patyrze towarzyszyć będą muzycy orkiestry Sinfonia Viva. - To bardzo zdolni, młodzi ludzie. Współpraca świetnie się nam układa - podkreśla gość Jedynki.

Program koncertu, jak zapewnia Mariusz Patyra, jest bardzo interesujący. - Te utwory zazwyczaj można usłyszeć na recitalach. Są one bardzo zróżnicowane, oparte oczywiście - jak sama nazwa wskazuje – na Paganinim, ale głównie w jego romantycznym wydaniu. Oprócz choćby Kaprysów gramy jednak również utwory innych kompozytorów - zdradza skrzypek, który w 2001 r. jako pierwszy Polak otrzymał główną nagrodę w Konkursie im. Paganiniego.

Mariusz Patyra doradzał również kupno skrzypiec jako... doskonałą lokatę kapitału.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela
Prowadziła: Maria Szabłowska
Gość:
Mariusz Patyra (skrzypek)
Data emisji: 01.03.2015
Godzina emisji:
10.31

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Herdzin: muzyka to dla mnie ciepłe, jasne światło

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 20:00
- Absolutnie unikam tego i jako słuchacz, i jako kompozytor, żeby muzyka mną wstrząsała - opowiadał w Dwójce Krzysztof Herdzin. Pianista w tym roku świętuje 25 lat pracy scenicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tansman - kompozytor wyklęty przez II RP i PRL

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 16:56
- Historia Aleksandra Tansmana jest opowieścią o tym, jak sami Polacy potrafią niszczyć sukcesy swoich rodaków - mówił w Jedynce Michał Matys, autor artykułu o łódzkim kompozytorze.
rozwiń zwiń