Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
Audio
  • Marek Dutkiewicz o swojej pracy w Polskim Radiu (Niedziela z Radiową Jedynką)
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Dutkiewicz przyznał, że Rozgłośnia Harcerska na początku lat 60. XX wieku była enklawą wolności. - Nikt nie wtrącał się do tego, o czym mówiliśmy. Każdy, kto upolował jakąś płytę, mógł ją zaprezentować na antenie - mówił gość Marii Szabłowskiej.

Również jego przygoda z radiem rozpoczęła się od Rozgłośni Harcerskiej. Wkrótce jednak przeszedł do Pierwszego Programu Polskiego Radia, do Młodzieżowego Studia Rytm. - Przeskok z skromnej Rozgłośni Harcerskiej do dużego, prawdziwego radia był jakościowo kolosalny - powiedział  autor tekstów i dziennikarz muzyczny.

Do Jedynki Marka Dutkiewicza ściągnął Andrzej Korzyński. Gość Jedynki miał już wtedy za sobą pierwsze teksty dla zespołu Dwa Plus Jeden. W sumie napisał kilkaset piosenek, a większość została przebojami. W Studiu Rytm poznał też innego znanego tekściarza.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Radiową Jedynką

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Marek Dutkiewicz (dziennikarz, scenarzysta, tekściarz)

Godzina emisji: 11.17

Data emisji: 12.04.2015

tj/pg

Czytaj także

Andrzej Korzyński: Młodzieżowe Studio Rytm to był przełom

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 15:16
- Po raz pierwszy w czasach komunizmu Polskie Radio pozwoliło, żeby powstała konkurencja w redakcjach muzycznych - mówi w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń