Opole 2015: Diamentowy Mikrofon dla Sławy Przybylskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 07:55
Najważniejsze radiowe nagrody przyznano z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia podczas koncertu "Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia" na festiwalu w Opolu.
Audio
  • Diamentowy Mikrofon dla Sławy Przybylskiej (Muzyczna Jedynka)
  • Honorowy Złoty Mikrofon dla Haliny Kunickiej (Muzyczna Jedynka)
Największą popularność Sława Przybylska zdobyła piosenką Pamiętasz była jesień (podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania)
Największą popularność Sława Przybylska zdobyła piosenką "Pamiętasz była jesień" (podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa "Pożegnania")Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Diamentowy Mikrofon otrzymała Sława Przybylska, a Honorowe Złote Mikrofony: Halina Kunicka, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

"Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia" – pod takim hasłem przebiegł ostatni wieczór Festiwalu w Opolu, który transmitowała radiowa Jedynka. W trakcie urodzinowego koncertu prestiżową nagrodę Zarządu Polskiego Radia – Diamentowy Mikrofon – za prawie 60-letnią więź z Polskim Radiem i najpiękniejsze polskie piosenki, dzięki którym artystka stała się autentycznym ambasadorem polskiej kultury otrzymała Sława Przybylska.

Opole 2015 "Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia". Posłuchaj koncertu >>>

Z okazji jubileuszu Honorowymi Złotymi Mikrofonami wyróżniono: Halinę Kunicką – za ogromną muzykalność, mistrzostwo w interpretacji wykonywanych utworów i za piosenki, które wraz z artystką nuciła cała Polska, Alicję Majewską – za wielki głos o niepowtarzalnej barwie,  bezbłędną intonację, wspaniałe zrozumienie i interpretacje tekstów – wszystko to, co czyni artystkę jedną z największych osobowości polskiej estrady, oraz wybitnego kompozytora i pianistę Włodzimierza Korcza – za setki piosenek, z których wiele weszło do kanonu naszego narodowego śpiewnika.

Nagrody laureatom wręczył Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

mat.prasowe, tj

Czytaj także

Nowa piosenka Alicji Majewskiej. Radiowa premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 16:00
- Wojtek Młynarski ma zwyczaj notowania daty powstania utworu. Ze zdumieniem odkryłam, że tekst tej powstał w 2003 roku - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2015: Skaldowie to dzieci Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:29
- Nasz tata zakładał orkiestrę Polskiego Radia po II wojnie światowej w Krakowie. Przychodziliśmy na próby i poznawaliśmy orkiestrowe brzmienia - mówił w Jedynce wokalista Skaldów, Jacek Zieliński.
rozwiń zwiń