Opole 2015: Diamentowy Mikrofon dla Sławy Przybylskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 07:55
Najważniejsze radiowe nagrody przyznano z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia podczas koncertu "Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia" na festiwalu w Opolu.
Audio
  • Diamentowy Mikrofon dla Sławy Przybylskiej (Muzyczna Jedynka)
  • Honorowy Złoty Mikrofon dla Haliny Kunickiej (Muzyczna Jedynka)
Największą popularność Sława Przybylska zdobyła piosenką Pamiętasz była jesień (podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania)
Największą popularność Sława Przybylska zdobyła piosenką "Pamiętasz była jesień" (podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa "Pożegnania")Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Diamentowy Mikrofon otrzymała Sława Przybylska, a Honorowe Złote Mikrofony: Halina Kunicka, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

"Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia" – pod takim hasłem przebiegł ostatni wieczór Festiwalu w Opolu, który transmitowała radiowa Jedynka. W trakcie urodzinowego koncertu prestiżową nagrodę Zarządu Polskiego Radia – Diamentowy Mikrofon – za prawie 60-letnią więź z Polskim Radiem i najpiękniejsze polskie piosenki, dzięki którym artystka stała się autentycznym ambasadorem polskiej kultury otrzymała Sława Przybylska.

Opole 2015 "Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia". Posłuchaj koncertu >>>

Z okazji jubileuszu Honorowymi Złotymi Mikrofonami wyróżniono: Halinę Kunicką – za ogromną muzykalność, mistrzostwo w interpretacji wykonywanych utworów i za piosenki, które wraz z artystką nuciła cała Polska, Alicję Majewską – za wielki głos o niepowtarzalnej barwie,  bezbłędną intonację, wspaniałe zrozumienie i interpretacje tekstów – wszystko to, co czyni artystkę jedną z największych osobowości polskiej estrady, oraz wybitnego kompozytora i pianistę Włodzimierza Korcza – za setki piosenek, z których wiele weszło do kanonu naszego narodowego śpiewnika.

Nagrody laureatom wręczył Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.

mat.prasowe, tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa piosenka Alicji Majewskiej. Radiowa premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 16:00
- Wojtek Młynarski ma zwyczaj notowania daty powstania utworu. Ze zdumieniem odkryłam, że tekst tej powstał w 2003 roku - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2015: Skaldowie to dzieci Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:29
- Nasz tata zakładał orkiestrę Polskiego Radia po II wojnie światowej w Krakowie. Przychodziliśmy na próby i poznawaliśmy orkiestrowe brzmienia - mówił w Jedynce wokalista Skaldów, Jacek Zieliński.
rozwiń zwiń