Test rozpoczyna nową "Przygodę bez miłości"?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 17:34
"Przygoda bez miłości" została nagrana 40 lat temu dla Polskiego Radia. - Takich piosenek jeszcze w Polsce nie było - wspominał Wojciech Gąssowski i zaprezentował nową wersję przeboju.
Audio
  • Wojciech Gąssowski opowiada o historii grupy Test i prezentuje nową wersję "Przygody bez miłości" (Niedziela z Radiową Jedynką)
Wojciech Gąssowski był wokalistą wielu polskich grup, ale jak sam przyznaje, dopiero w Teście, który współzakładał, poczuł się u siebie
Wojciech Gąssowski był wokalistą wielu polskich grup, ale jak sam przyznaje, dopiero w Teście, który współzakładał, poczuł się u siebieFoto: PAP/Maciej Kulczyński

"Przygoda bez miłości" ukazała się na pierwszym i jedynym albumie grupy zatytułowanym "Test". "Przygoda bez miłości", która wydana została także jako singiel, mogłaby być, zdaniem Gąssowskiego, "klasykiem rockowego grania w naszym kraju". - Chyba dlatego przetrwała - wyjaśnia wokalista i dodaje, że o tę piosenkę publiczność najczęściej pyta na koncertach. Fanów ucieszy więc informacja o tym, że muzycy Testu nagrali nową wersję utworu. - Chcieliśmy się sami przekonać, czy możliwe jest zrobienie nagrania, które nie będzie odbiegało od oryginału, a jednocześnie będzie współczesne - mówił Wojciech Gąssowski. Gitarowa solówka Dariusza Kozakiewicza porywa niezmiennie!

Zanim zaprezentował nową "Przygodę bez miłości" opowiedział o początkach Testu, szczególnych kłopotach z perkusistami i prekursorskim na polskim rynku hardrockowym graniu. Zdradził takze czy dojdzie do reaktywacji grupy.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Radiową Jedynką

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Wojciech gąssowski (wokalista, gitarzysta, kompozytor

Data emisji: 19.07.2015

Godzina emisji: 14.30

asz/kd

Czytaj także

Zespół Test wznowi działalność? Gąssowski: obiecuję, jeszcze coś zrobimy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:56
- Nie ma koncertu i miejsca w Polsce, żeby ktoś nie przyszedł pytać o zespół Test. Niestety, nagrywając naszą jedyną dużą płytę, mówię o tym oficjalnie po raz pierwszy, nie mieliśmy szczęścia - powiedział Wojciech Gąssowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwono-Czarni pod muszką. Wojciech Gąssowski o dawnej elegancji

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 08:30
Wojciech Gąssowski grał w zespołach, które przeszły do historii polskiego big beatu. - Pierwsze moje zetknięcie z zespołem rock and rollowym to byli Czerwono-Czarni. Przyjechali oni do Warszawy i grali w kawiarni Kongresowa - opowiada piosenkarz.
rozwiń zwiń