X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gonçalo M. Tavares: literatura pomaga nam przejrzeć

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 16:00
- Wykształcenie nie polega na znajomości nazwisk czy dat. Osoba wykształcona to ktoś, kto postrzegając konkretną czynność, będzie zastanawiał się, skąd ona się bierze i dokąd prowadzi - mówi portugalski pisarz Gonçalo M. Tavares.
Audio
  • Gonçalo M. Tavares w rozmowie z Magdą Mikołajczuk opowiada o literaturze i genezie zła (Niedziela z Jedynką)
- Czytanie jest jak operacja oczu, która pozwala nam zyskać jasny ogląd tego,  co dzieje się w świecie - mówi Gonalo M. Tavares
- Czytanie jest jak operacja oczu, która pozwala nam zyskać jasny ogląd tego, co dzieje się w świecie - mówi Gonçalo M. TavaresFoto: Polskie Radio

- Bardzo lubię myśleć o czytaniu jako treningu jasnego oglądu. Sądzę, że temu właśnie służy literatura. Nie chodzi o bycie dobrym czy złym, ważne jest, by rozumieć, co się robi. Osobiście boję się nie osób złych, a osób naiwnych. Brak jasnego oglądu będzie karmić zło - tłumaczy pisarz. 

Czy do ludobójstwa i Holokaustu doszło tylko z powodu naiwności? Czy dla pisarza powinny mieć znaczenie słowa uznania innych najwybitniejszych twórców? Co dla każdego z nas powinno być najważniejsze? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką

Prowadzi: Magda Mikołajczuk, rozmowę tłumaczył Gabriel Borowski

Goście: Gonçalo M. Tavares (pisarz portugalski, był gościem Festiwalu Conrada)

Data emisji: 25.10.2015

Godzina emisji: 15.40

gs/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jolanta" Chutnik przeciwieństwem bohaterek z kolorowych gazet

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 02:59
Kustoszka pamięci blokowisk oraz fascynatka zanikającej kultury podwórkowej wydała nową książkę "Jolanta". - Zwykle mówi się, że w dużych miastach panuje znieczulica, ale jest to pozorna anonimowość - mówi Sylwia Chutnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie zaklęte w guziku Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 01:51
- Nie zależało mi na tym, by szukać sensacji i mówić o rzeczach, których sam Jarosław Iwaszkiewicz nie chciałby opowiadać głośno - podkreśla Anna Król, autorka książki "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Podsiadło: życie publiczne poety to dysonans

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 14:00
- Uroczyste gale to nie jest nasz świat. Nie chcę dotrzeć do jak największej liczby ludzi. Chcę dotrzeć do tych, którzy wezmą moją książkę do ręki - przyznaje Jacek Podsiadło, jeden z tegorocznych laureatów Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
rozwiń zwiń