X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy. Jacek Kalabiński - dziennikarz totalny

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 17:59
- Dziennikarz, który żył wyłącznie dziennikarstwem. Tak go zapamiętałem - znakomitego dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego wspomina Tomasz Piotrowski.
Audio
  • Tomasz Piotrowski: o Jacku Kalabińskim powinno się uczyć w dziennikarskich szkołach (Niedziela z Jedynką)
W 1989 roku Jacek Kalabiński (C) tłumaczył przemówienie Lecha Wałęsy (P) w amerykańskim kongresie, które rozpoczęły słowa My, naród. W latach demokratycznego przełomu rolę tłumacza pełnił przy okazji spotkań polskich i amerykańskich polityków. Nz. wizyta w Polsce prezydenta USA Ronalda Reagana.
W 1989 roku Jacek Kalabiński (C) tłumaczył przemówienie Lecha Wałęsy (P) w amerykańskim kongresie, które rozpoczęły słowa "My, naród". W latach demokratycznego przełomu rolę tłumacza pełnił przy okazji spotkań polskich i amerykańskich polityków. Nz. wizyta w Polsce prezydenta USA Ronalda Reagana.Foto: PAP/Grzegorz Rogiński

W latach 1980-1984 Jacek Kalabiński był prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Później wyemigrował z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie został dziennikarzem Radia Wolna Europa. Był również komentatorem BBC, dziennikarzem "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". - Po świecie poruszał się jak po własnym pokoju, był zawsze gotowy do pracy, nie wiem, kiedy sypiał - wspomina dziennikarz Tomasz Piotrowski.

Jacek Kalabiński był tłumaczem słynnego przemówienia Lecha Wałęsy, który w 1989 roku wystąpił przed połączonymi izbami Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Tomasz Piotrowski opowiada także o dziennikarskim warsztacie Jacka Kalabińskiego oraz wsparciu, jakie otrzymywał od niego, choć dzieliły ich oceany.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Tomasz Piotrowski (dziennikarz)

Data emisji: 1.11.2015

Godzina emisji: 15.20

asz/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Piotrowski: Organizowaliśmy akcje informujące Kanadyjczyków, o co chodzi z tą "Solidarnością”.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 18:05
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Piotrowski: Byłem zachwycony warunkami, jakie miała stacja w Monachium. To był raj dla dziennikarzy.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 18:10
rozwiń zwiń