X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Raczek: konflikty z Kałużyńskim były wymyślone

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 12:49
Znany krytyk filmowy opowiedział w Jedynce o dzieciństwie, marzeniach, coming oucie i słynnej aferze wokół filmu "Kac Wawa".
Audio
Tomasz Raczek
Tomasz Raczek Foto: W.Kusiński/PR

- Ja zawsze byłem trochę starszy niż rówieśnicy i lubiłem towarzystwo dorosłych. Bardzo poważnie podchodziłem do życia i wydawało mi się, że dzieciństwo jest nudne, ponieważ nie ma w sobie elementu odpowiedzialności - wspominał Tomasz Raczek.

Od najmłodszych lat gość "Niedzieli z Jedynką" czuł także silną potrzebę podkreślania swej odrębności: - Już w szkole podstawowej wręcz obsesyjnie starałem się nie przyjmować poglądów proponowanych mi przez nauczycieli i kolegów. Szybko zrozumiałem, że jestem inny i nauczyłem się lubić to, że jestem innym. A potem jeszcze nauczyłem się czerpać z tego siłę, a w końcu - być z tego dumnym. Z bycia innym w wielu dziedzinach.

Owa bezkompromisowość i wyrazistość poglądów przydała się później Tomaszowi Raczkowi w pracy krytyka filmowego. Ogromną popularność przyniósł mu telewizyjny cykl "Perły z Lamusa", który prowadził wspólnie z Zygmuntem Kałużyńskim. Do historii przeszły zawzięte dyskusje dwóch krytyków. - Bardzo lubiliśmy nie zgadzać się ze sobą. Największy kłopot był wtedy, gdy myśleliśmy o jakimś filmie podobnie. Wymyślaliśmy wtedy pewne sytuacje, żeby się różnić w poglądach. W ekstremalnych przypadkach wręcz losowaliśmy, komu film będzie się podobał, a komu nie. Bez sporu nie potrafiliśmy rozmawiać o filmie - podkreślał Tomasz Raczek.

W rozmowie z Ewą Kwaśnik znany krytyk filmowy mówił także o wyższości Stanisława Wyspiańskiego nad Rolling Stonesami, nietypowych korepetycjach z WF-u, "Prawach Kałużyńskiego", ulubionych filmach, aferze wokół "Kac Wawa" i swym coming oucie - posłuchaj nagrania audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: KULTURA Tomasz Raczek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Byłem czeladnikiem Łomnickiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 13:20
- Jestem po prostu majstrem, który stara się dobrze wykonywać swoją pracę - mówi Emilian Kamiński, który 10 lipca kończy 60 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Szczepkowska: w Polsce zastrasza się aktorów!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 15:04
Popularna aktorka filmowa i teatralna jest również wziętą autorką felietonów, scenariuszy filmowych, sztuk dramatycznych i książek. W Jedynkowym "Spotkaniu z mistrzem" Joanna Szczepkowska mówiła m.in. dlaczego... nie czuje się mistrzem.
rozwiń zwiń