"Przestałem liczyć swoje piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 11:21
"Poeci Polskiej Piosenki" to seria płyt upamiętniająca najbardziej znanych i cenionych autorów tekstów. Jedna z części poświęcona jest twórczości Jacka Cygana.
Audio
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/PR

Na dwupłytowym albumie "Cygan. Czas nas uczy pogody" wśród wykonawców, obok samego autora, znalazły się takie znakomitości, jak Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Nasza Basia Kochana, Kombii, Edyta Geppert, Seweryn Krajewski, Elżbieta Adamiak, Stanisław Soyka, Lora Szafran, Grzegorz Markowski, Mietek Szcześniak, Andrzej Zaucha i Krzysztof Kiljański.

W serii ukazały się również składanki piosenek z tekstami takich autorów, jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Janusz Kofta. Obecność w tak zacnym gronie bardzo cieszy Jacka Cygana. - Bez tych ludzi prawdopodobnie nie byłoby mnie jako tekściarza. To oni byli dla mnie magnesem i wyzwaniem, a jednocześnie pięknem, do którego starałem się zmierzać - mówił w "Leniwej niedzieli".

Gość Jedynki sam przyznaje, że dokładnie nie pamięta, ile piosenek napisał do tej pory. Na pewno jest ich ponad tysiąc, więc o wyborze tej jednej ulubionej nie może być mowy. - Jest wiele piosenek, które są mi bliskie w zależności od tego, w jakim jestem stanie emocjonalnym. Na pewno jest nią "Czas nas uczy pogody", ale także "Wypijmy za błędy", "Dary losu", "Intymnie" czy "Łatwopalni". Uwielbiam też piosenki Naszej Basi Kochanej, bo od nich zaczynałem - wyliczał.

W drugiej godzinie audycji Maria Szabłowska rozmawiała z Januszem Olejniczakiem, wybitnym pianistą. Pod koniec listopada, w związku z sześćdziesiątą rocznicą urodzin artysty, ukazała się płyta "Janusz Olejniczak. Koncerty".

Obie rozmowy znajdziesz w nagraniu audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na albumie Rynkowskiego artysty mniej niż innych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 16:26
Na podwójnym albumie "Ryszard Rynkowski: Razem" piosenkarz nie śpiewa sam. Można powiedzieć, że śpiewa mniej niż inni. Dlaczego? Wyjaśnia to w Muzycznej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yasmin Levy o presji nowoczesnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 15:36
- Zawsze będę uważała, że nie zasłużyłam na śpiewnie z ojcem - przyznała wokalistka, w trakcie rozmowy na temat jej najnowszego albumu "Libertad".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Rynkowski wspiera młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 21:00
- "Razem" to moja najważniejsza płyta. Nie tylko dlatego, że jest moim najmłodszym dzieckiem. Ten album ma również do spełnienia inną rolę - mówił w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Ryszard Rynkowski.
rozwiń zwiń