Krzysztof Kiljański: trochę się zaktywizowałem

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 10:51
Po kilku latach przerwy wokalista nagrał nową płytę. Zaśpiewał też piosenkę do filmu. - W jakimś sensie mogę powiedzieć, że powracam - przyznał w radiowej Jedynce.
Audio
Krzysztof Kiljański
Krzysztof Kiljański Foto: M. Borawska/PR

Jego debiutancki krążek, z największym jak dotąd przebojem "Prócz ciebie, nic" (duet z Kayah), ukazała się w 2005 roku. Od tego czasu artysta nagrał kilka duetów i składanek, ale dopiero teraz Krzysztof Kiljański przygotowuje materiał na kolejny, solowy krążek.
- To był dla mnie bardzo ciekawy rok. W jakimś sensie mogę powiedzieć, że wracam po kilku latach. Trochę się zaktywizowałem - mówił artysta w Pierwszym Programie Polskiego Radia.  
Kiljański nagrał niedawno z Haliną Mlynkovą piosenkę do filmu "Podejrzani zakochani". Kryminalno-miłosna komedia Sławomira Kryńskiego trafi do kin 25 stycznia. Kompozycję Anity Valo i Marji "Meri” Jamana tekstem opatrzyły Dagmara i Martyna Melosik, a ostateczny sznyt całości nadał Bogdan Kondracki, znany z produkcji takich przebojów jak: "Wierność jest nudna” Natalii Kukulskiej, "Tylko mnie nie strasz” Patrycji Markowskiej, czy "To nie tak, jak myślisz” Edyty Górniak.

- To nasz debiut, chociaż ja na swoim koncie mam sporo duetów. Byłem ciekaw, jak wspólnie zabrzmi, czy będziemy współgrać. Okazało się, że jest dobrze. Piosenkę zarejestrowaliśmy bez jakichkolwiek problemów - mówił Krzysztof Kiljański.
Chociaż, jak sam deklaruje, jest kinomanem, muzyk od fotela kinowego zdecydowanie woli zacisze domowe. - Nie biegam do kina na premiery. Czekam, aż film ukaże się na DVD i oglądam go we własnym fotelu. Niestety, były ostatnio takie polskie obrazy, których nie zdołałam obejrzeć do końca. Tym bardziej trzymam kciuki za "Podejrzanych zakochanych”. I pewnie w tym przypadku przełamię się i pójdę na premierę kinową - dodał.

Iza
Iza Żukowska i Krzysztof Kiljański w studiu Polskiego Radia

Jacy artyści są dla niego najważniejsi i jakie płyty kupuje w ciemno? Dlaczego zdecydował się nagrać album z twórczością Jonasza Kofty? Jaka będzie jego nowa płyta? O tym wszystkim można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy!

Rozmawiała Iza Żukowska.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski Sinatra na Tajwanie, wśród bałkańskich cyganów i na "Wakacjach z blondynką"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 15:00
Nie udało mi się osobiście poznać Jonasza, ale zawsze chciałem się zmierzyć z jego kilkoma mniej znanymi piosenkami - mówi w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Kiljański, którego nowa płyta nie przez przypadek nosi tytuł "Barwy Kofty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański w barwach Kofty (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 19:05
Wokalista o ciepłej, niskiej barwie głosu, okrzyknięty przez publiczność "polskim Sinatrą" wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański & Halina Młynkova – Podejrzani Zakochani

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń