Halina Mlynkowa zagra Marlenę Dietrich!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 14:06
- Jest we mnie bardzo dużo pokory. Słucham i patrzę na aktorów. Są dla mnie prawdziwymi guru, jeśli chodzi o pracę, bo pierwszy raz w życiu podejmuję takie wyzwanie - mówiła w Jedynce piosenkarka kilka tygodni przed premierą "Edith i Marlene".
Audio
Halina Młynkowa
Halina MłynkowaFoto: Emilia Iwanicka/PR

Spektakl wyreżyseruje słynna Węgierka Márta Mészáros. Premiera już 5 marca w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Otrębusach. Później będzie go można oglądać również w Teatrze Polskim w Warszawie. Halina Mlynkowa wcieli się w postać Marleny Dietrich, a Anna Sroka zagra Edith Piaf.

- To jest dla mnie absolutna nowość i nowe wyzwanie. Wcześniej dostawałam propozycje z filmów i seriali, ale uciekałam od tego. W tym przypadku ogromnym zaszczytem jest dla mnie przede wszystkim współpraca z Martą Mészáros, światowej klasy reżyserem z wielkimi nagrodami na koncie - podkreślała Halina Mlynkowa.

Od niedawna w kinach wyświetlany jest film "Podejrzani zakochani", w którym tytułową piosenkę, do spółki z Krzysztofem Kiljańskim, śpiewa właśnie Halina Mlynkowa. - To było takie moje małe marzenie, by zaśpiewać piosenkę do filmu. Teraz się spełniło. Przy okazji spotkałam Krzysia Kiljańskiego, z którym wcześniej nie współpracowałam bezpośrednio. Takie poznawanie się od strony muzycznej jest fantastyczne. Zawsze bardzo go ceniłam jako muzyka, a teraz miałam jeszcze okazje poznać go jako człowieka - mówiła w "Leniwej niedzieli" była wokalistka Brathanków.

Posłuchaj całej rozmowy Izy Żukowskiej i jej gościa.

pg

Czytaj także

Halina Mlynkova: Etniczne rytmy we współczesnej oprawie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 10:20
"Podczas koncertu pomyślałam, że to bardzo fajna sprawa śpiewać piosenki, które się naprawdę lubi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Młynkowa: miałam dosyć "Czerwonych korali"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 16:50
A mimo to na pierwszej solowej płycie byłej wokalistki Brathanków znalazł się utwór pod wiele mówiącym tytułem "Dałeś czerwone korale". Halina Młynkowa była gościem "Niedzieli z Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W muzyce wyrażamy nasze najszczersze uczucia"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 12:01
Pochodzą z Olsztyna, grają muzykę cygańską i nazywają się Romanca. Lider zespołu - Roland Bilicki był gościem "Leniwej niedzieli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Holm: nie umiem śpiewać, więc mnie wyręczają

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 13:39
Jej teksty śpiewa już kilka pokoleń polskich artystów, m.in. Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Mieczysław Szcześniak, Edyta Górniak, a ostatnio Ewa Farna. Gościem Jedynki była Justyna Holm.
rozwiń zwiń