Mela Koteluk: po tym filmie Baczyński wchodzi w krwiobieg

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 11:37
Młoda wokalistka nagrała wspólnie z Czesławem Mozilem piosenkę do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ma to związek z zaplanowaną na 15 marca premierą filmu o słynnym przedstawicielu pokolenia Kolumbów.
Audio
Mela Koteluk
Mela KotelukFoto: Andrzej Szozda/PR

Film "Baczyński" określany jest mianem poetycko-biograficznego. Mela Koteluk widziała go już na na specjalnym pokazie przedpremierowym.

- To niezwykle oryginalnie skonstruowany film. Reżyser Kordian Piwowarski miał wspaniały pomysł, żeby pokazać historię człowieka w piękny poetycki sposób. Robi to, ja to tak przynajmniej interpretuję, trzywarstwowo. Pierwsza z nich to język slamu poetyckiego, kiedy ludzie, którzy nie są profesjonalnymi aktorami, recytują piękne wiersze Baczyńskiego. Druga to opowieści i wspomnienia kombatantów, a trzecia – piękne zdjęcia. Te trzy elementy, będące bardzo nietypową narracją, powodują, że nie ma uczucia ciężkości. Jest za to wielkie wzruszenie.  Myślę, że ten film dotrze i wejdzie w krwiobieg do wielu młodych, ale też starszych osób - mówiła w Jedynce wokalistka.

Na potrzeby filmu Kordiana Piwowarskiego powstał utwór "Baczyński - Pieśń o szczęściu". To interpretacja fragmentu poematu "Szczęśliwe drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Mela Koteluk jest bardzo zadowolona, że mogła wziąć udział w tym projekcie i ogromnie chwali sobie współpracę z Czesławem Mozilem.

- To niesamowity artysta. Ma niezwykłą charyzmę, operuje prawdziwymi emocjami w tym, co robi i dlatego ludzie go kochają. Uważam, że nasze wrażliwości ładnie się skleiły i oboje poczuliśmy, że w nas samych dzieją się emocjonalne przewroty - podsumowywała w "Leniwej niedzieli".

Już niedługo Melę Koteluk i Czesława Mozila będzie można zobaczyć razem na scenie - 17 marca w krakowskim klubie Studio i cztery dni później w warszawskich Hybrydach.

Radiowa Jedynka jest patronem filmu "Baczyński" 

Posłuchaj całej rozmowy Izy Żukowskiej z artystką.

pg

Czytaj także

Krzysztof Kamil Baczyński - poeta, który zamienił pióro na karabin

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 07:00
- Krzysztof Kamil Baczyński nie uważał poezji za swoje powołanie. Jego wielkim pragnieniem było zostać żołnierzem - wspominał Bogdan Deczkowski, powstańczy dowódca poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jego usta kipiały od gniewu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 07:00
4 sierpnia 1944 zginął w Powstaniu Warszawskim poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Czy musiało do tego dojść? Czy jeden z najlepszych poetów pokolenia musiał przypłacić bohaterstwo życiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koteluk, Czesław i Baczyński. Premiera w Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 13:23
“Baczyński - Pieśń o szczęściu” jest interpretacją fragmentu poematu "Szczęśliwe drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Utwór promuje film, który trafi do kin w całej Polsce 15 marca 2013 roku.
rozwiń zwiń