Eleni o największej tragedii życia: powoli się podnoszę

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 12:00
W 1994 Eleni straciła swoją jedyną córkę – 17-letnią Afrodytę, zastrzeloną przez byłego chłopaka. - W jednej sekundzie życie mi runęło, ale jeśli ma się fundament, to można wszystko powoli odbudowywać – mówiła wokalistka w radiowej Jedynce.
Audio
  • Eleni o trudnej przeszłości i nowej płycie "Miłości ślad" (Leniwa niedziela/ Jedynka)
Eleni
EleniFoto: W.Kusiński/PR

Eleni pochodzi z greckiej rodziny, która osiedliła się w Polsce. Urodziła się w Bielawie, ale do 6 roku życia mówiła tylko po grecku. - Bo tak rozmawiali ze mną rodzice. W szkole bardzo szybko nauczyłam się drugiego języka. Byłam najmłodsza z 10 rodzeństwa i wszyscy muzykowali. W domu była zawsze gitara i mandolina oraz dużo muzyki – wspominała Eleni.
Po wielu latach od tracznej śmierci córki Eleni przyznaje, że wybaczyła jej zabójcy. - To tragedia dwóch rodzin: naszej i rodziny tego chłopaka. Mogę się domyślać, co czuje jego matka. Przebaczyć, to nie znaczy zapomnieć, ale tym sposobem człowiek wyzbywa się negatywnych emocji, które nie pozwalają dalej żyć. Gdybym tego nie zrobiła, nie wiem czy mogłabym wyjść na estradę i dalej śpiewać – powiedziała artystka.
Eleni podkreśla, że także fani pomogli jej po tragedii. - Bardzo mnie wspierali. Jestem też osobą wierzącą i to także dało mi siłę. Nie mówię, że to była łatwa droga, był ból i żal, ale to trzeba przejść, żeby móc dalej żyć. Nadal kocham moją córkę. Wtedy wszystko runęło w jednej sekundzie, ale jeśli się ma fundament, to można wszystko powoli odbudować dobrem i miłością. Potrzeba też dużo pokory – mówiła Eleni.
Po 11 latach przerwy Eleni nagrała nowy, dwupłytowy album “Miłości ślad”, wydany pod patronatem radiowej Jedynki. - To płyta bardzo zróżnicowana, są klimaty greckie, instrumenty orientalne, ale nie zabrakło też piosnek w stylu pop, jest trochę sentymentalne. To brzmi jak Eleni sprzed lat. Piosenki są bardzo różnego autorstwa, dwie napisał np. Seweryn Krajewski – opowiadała artystka.
Czy gotuje w domu greckie potrawy i gdzie tak naprawdę jest jej ojczyzna? Między innymi o tym Eleni opowiedziała Marii Szabłowskiej. Zapraszamy do wysłuchania audycji. (ei)

Zobacz więcej na temat: Eleni

Czytaj także

Eleni i jej "Miłości ślad"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 21:30
Od wydania jej ostatniej płyty upłynęło 12 lat! Dziś Eleni powraca z nową płytą, o której opowie w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eleni: tęsknię za Grecją, cały czas mi towarzyszy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:39
- Grecja jest blisko mnie. Nawet w tak śnieżny dzień – powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka Eleni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eleni: na próby chóru się nie spóźniam

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 15:00
- Te Święta są rodzinne, one są po to, byśmy usiedli przy stole i mieli dla siebie czas, byli ze sobą - mówiła piosenkarka w Jedynce.
rozwiń zwiń