X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irena Santor: do Opola miałam lecieć wojskowym samolotem

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 18:30
Wokół Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w ciągu ostatnich 50 lat narosło wiele mitów. Jeden z nich mówi, że Irena Santor nie chciała wystąpić na pierwszym opolskim festiwalu w 1963 roku, bo organizatorzy nie byli w stanie załatwić dla niej... helikoptera.
Audio
  • Irena Santor i Zbigniew Korpolewski o Festiwalu w Opolu (Leniwa niedziela/Jedynka)
Irena Santor i Zbigniew Korpolewski
Irena Santor i Zbigniew KorpolewskiFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Nikt mnie na ten festiwal nie zapraszał. Ja o festiwalu nic nie wiedziałam, bo to się rodziło szybciutko bardzo. W tym czasie miałam podpisany kontrakt z Estradą Poznańską. A potem okazało się, że chciano, żebym tam pojechała. Estrada Poznańska nie zgodziła się, to wszystko działo się poza mną. Później przeczytałam, że chciano po mnie wysłać nie helikopter, ale samolot wojskowy. Żałuję do dziś. Być odwiezioną na festiwal opolski samolotem wojskowym - bardzo efektownie wyglądałoby to w życiorysie - śmieje się po latach z tej plotki Irena Santor.

Po raz pierwszy piosenkarka pojechała do Opola w 1965 roku z piosenką "Powrócisz tu" i... od razu wygrała. - Nie spodziewałam się tego. Wiedziałam tylko, że to jest inna piosenka od tych, które śpiewałam do tej pory, i że wobec tego skaczę do głębokiej wody i nie wiem co z tego będzie - wspominała w "Leniwej niedzieli".

Razem z Ireną Santor studio Jedynki odwiedził Zbigniew Korpolewski - aktor, reżyser i prezenter przedstawień rozrywkowych, a prywatnie partner życiowy piosenkarki. Jako wielokrotny uczestnik  Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej pamięta on doskonale, jak ważne było to przed laty wydarzenie.

- Dziś festiwale w Opolu nie mają już takiego znaczenia i zasięgu. A wówczas to było coś takiego jak Wyścig Pokoju. Ulice były wyludnione, wszyscy siedzieli przed odbiornikami radiowymi czy telewizyjnymi. Opole właściwie natychmiast promowało nowego wykonawcę. To był pewnego rodzaju egzamin dojrzałości, a nawet więcej - wejście w szeroki rynek polskiego show biznesu - mówił Zbigniew Korpolewski.

Posłuchaj całej rozmowy Marii Szabłowskiej i jej gości.

pg

Zobacz więcej na temat: Irena Santor MUZYKA Opole 2013
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kayah: w Opolu przygarnęła mnie Edyta Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 19:30
Kayah wspomina, że podczas pierwszego festiwalu w Opolu, na którym występowała nie miała gdzie spać. Edyta Bartosiewicz oddała jej kawałek podłogi w jej pokoju hotelowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyszkoni: nie wyobrażam sobie Opola bez siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 21:10
Piosenkarka jest bardzo emocjonalnie związana z Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Od dziecka marzyła, żeby w Opolu wystąpić. I żałuje, że nie będzie mogła tam wystąpić razem z Markiem Jackowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal opolski był największą imprezą promującą artystów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 17:36
Alicja Majewska wspomina, że festiwale promowały nie tylko wykonawców, ale również kompozytorów i autorów.
rozwiń zwiń