X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Bajor: dziś by mi się nie powiodło

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 17:00
- Skupienie widza, iluminacja, internet, to się tak zmieniło, że marzenia, chęć realizacji siebie są zupełnie inne - przyznał w Jedynce piosenkarz i aktor Michał Bajor.
Audio
  • Michał Bajor: dziś by mi się nie powiodło (Jedynka/Muzyczna Jedynka)
Michał Bajor w studiu radiowej Jedynki
Michał Bajor w studiu radiowej JedynkiFoto: T.Jaremczak/PR

Jego zdaniem presja, którą tworzy się wokół nowego artysty polega na tym, że  musi nagrać płytę, mieć swój helikopter, wielki dom, menadżera i sztab ludzi. - Cały czas wymienia się te rzeczy, które muszą być. To co zrobił jest fajne, ale niekoniecznie. Puszczone wiele razy i tak będzie przebojem. Tego nie było za moich czasów. Pomińmy, czy one były PRL-owskie, czy nie - powiedział Bajor.

Michał Bajor nie tylko występował na opolskiej scenie, ale pochodzi z Opola. Zna festiwal w Opolu od dzieciństwa. Jako mały chłopiec chodził na próby innych artystów. - Pamiętam recital Ewy Demarczyk, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty. Wszystkich wielkich, którzy tam śpiewali - powiedział w Jedynce. Jak przyznaje Festiwal w Opolu wpłynął na jego los. Jego zdaniem  tamte festiwale były jednak inne, miały inny rytm. - Telewizja transmitowała tyle braw, ile ludzie chcieli bić.  Było tyle bisów, ile ludzie chcieli. Była inna ekonomia, nie było reklam - powiedział Bajor.

>>> Posłuchaj wspomnień artystów o festiwalach opolskich

On sam zaczął śpiewać od 13. roku życia na festiwalach amatorskich, a od 16. na półzawodowych. Był Sopot, Kołobrzeg, Zielona Góra i oczywiście Opole. - Jeden raz zaśpiewałem w konkursie. Nie miałem żadnych szans. Obsada była potężna.  Gdy Elżbieta Wojnowska zaśpiewała "Zaproście mnie do stołu”, to nie było potem co zbierać - przyznał Bajor. W Opolu Bajora zauważył jednak Wojciech Młynarski i zaprosił go do spektaklu "Brel" .

Na 50. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Michał Bajor wystąpi podczas koncertu galowego z piosenką "Ogrzej mnie", która pierwotnie powstała dla Krystyny Jandy. Bajor pożyczył ją do Jandy.  - Można powiedzieć, że odebrałem ją na zawsze. Ale to raczej zrobiła publiczność, lub krytyka. Nie chciałem, żeby tak się stało. Do dzisiaj mam ogromną wdzięczność dla Krystyny Jandy. Ta piosenka postawiła kropkę nad i mojego bycia na scenie - powiedział Bajor.   

Z Michałem Bajorem rozmawiała Maria Szabłowska

tj

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Opole 2013
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor: do Opola miałam lecieć wojskowym samolotem

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 18:30
Wokół Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w ciągu ostatnich 50 lat narosło wiele mitów. Jeden z nich mówi, że Irena Santor nie chciała wystąpić na pierwszym opolskim festiwalu w 1963 roku, bo organizatorzy nie byli w stanie załatwić dla niej... helikoptera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodowicz: żeby zobaczyć Niemena wchodziłam po kratach

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 18:14
To wspomnienie Maryli Rodowicz związane z Festiwalem w Opolu dotyczy okresu, gdy jeszcze nie była znaną piosenkarką. Jak wielu innych Polaków w latach 60. ubiegłego wieku nie miała też telewizora...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski: cicho siedzę, nie lubię rozgłosu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 16:44
- Całe moje życie to przeróżne fascynacje, które na tyle mnie wciągały, że zacząłem w każdej osiągać jakiś sukces - powiedział w "Muzycznej Jedynce" piosenkarz.
rozwiń zwiń