Joanna Moro: ludzie chcieli jeszcze raz zobaczyć Annę German

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 17:56
Tegoroczny Festiwal w Opolu otworzyła piosenka "Człowieczy los" w wykonaniu Joanny Moro. - Chciałam w ten sposób podziękować Annie German za to, co zrobiła dla innych i dla mnie – mówiła w Jedynce aktorka.
Audio
  • Joanna Moro o Festiwalu w Opolu (Leniwa niedziela/Jedynka)
Joanna Moro śpiewa piosenkę Anny German Człowieczy los podczas 50. KFPP w Opolu
Joanna Moro śpiewa piosenkę Anny German "Człowieczy los" podczas 50. KFPP w OpoluFoto: TVP/PAP/ Ireneusz Sobieszczuk

Joannie Moro sławę przyniósł serial "Anna German", w którym wcieliła się w rolę słynnej polskiej piosenkarki. Za ogromną popularnością tej produkcji przyszły również propozycje muzyczne. W dniu opolskiego debiutu aktorki ukazała się płyta poświęcona Annie German, na której śpiewa ona cztery utwory.

- Ja na pewno zostaję przy aktorstwie. To jest mój konik, w tym się dobrze czuję. Telewidzowie prosili mnie o to, żebym zaśpiewała. Że może gdzieś tam ten duch i wrażliwość jest podobna. Myślę, że chcieli jeszcze raz zobaczyć Annę German w Opolu i dlatego się zgodziłam - tłumaczyła w "Leniwej niedzieli" Joanna Moro.

Opole 2013: SuperNagrody plebiscytu "SuperJedynki" przyznane >>>

Choć nigdy wcześniej pochodząca z Wilna aktorka nie była na Festiwalu w Opolu, to doskonale zna go z telewizji. - Był u na nas obecny w domu na Kresach. Przede wszystkim wtedy. Dziś, mieszkając w Warszawie, jakoś się to wszystko rozchodzi. Może dlatego, że teraz tych festiwali jest tak dużo, ale kiedyś to była dla nas pozycja obowiązkowa. Zasiadaliśmy całą rodziną i oglądaliśmy Festiwal w Opolu. Tak samo jak ostatnio oglądaliśmy całą rodziną serial o Annie German - mówiła w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem.

Opole 2013: Natalia Sikora i Golec uOrkiestra z nagrodami radiowej Jedynki >>>

Zakończył się 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas Gali Jubileuszowej "Opole! Kocham Cię!" Irena Santor otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Radia.

Opole 2013: Irena Santor otrzymała Diamentowy Mikrofon >>>

"Opole - Pięćdziesiąt Największych Przebojów" - płyta do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

pg

Zobacz więcej na temat: Anna German MUZYKA Opole 2013

Czytaj także

Opole 2013: Natalia Sikora i Golec uOrkiestra z nagrodami radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 22:10
W koncercie "SuperPremier" jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu radiowa Jedynka wyróżniła Golec uOrkiestrę! Nagrodę Jedynki w konkursie "SuperDebiutów" otrzymała Natalia Sikora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Opolu to nie tylko amfiteatr

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 19:11
- Chcemy, by to muzeum było show! Będzie tu studio nagrań, zbieramy materiały archiwalne: stare odbiorniki, plakaty, płyty, zdjęcia, ale przede wszystkim będzie to muzeum multimedialne - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperNagrody plebiscytu "SuperJedynki" przyznane!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 22:32
SuperNagrodami Wieloletnich Partnerów Koncertu "SuperJedynki" – Radiowej Jedynki i "Super Expressu", uhonorowani zostali artyści, którzy przez lata najczęściej byli nagradzani w plebiscycie "SuperJedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Szyc po "SuperDebiutach": szefowa jest jedna

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 13:24
Po siedmiu latach Borys Szyc znów poprowadził koncert na Festiwalu w Opolu. W "SuperDebiutach" wystąpił u boku samej Maryli Rodowicz.
rozwiń zwiń