Włodzimierz Korcz: po moich słowach w Opolu stałem się klasykiem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 15:30
Chodzi o stwierdzenie, że dzisiaj piosenki się produkuje, a kiedyś się je komponowało, które Włodzimierz Korcz wygłosił podczas niedawnego 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Audio
  • Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska o 50. Festiwalu w Opolu (Leniwa niedziela/Jedynka)
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz
Alicja Majewska i Włodzimierz KorczFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Ta fraza odmieniana  jest na wszystkie możliwe sposoby. I to nie tylko w środowisku. Gdziekolwiek jedziemy z Alicją na koncerty tam ludzie podchodzą i gratulują tej celnej wypowiedzi. Od znajomych też co chwila mam telefony z gratulacjami. Jestem zdziwiony takim odzewem. Przecież nic wielkiego nie powiedziałem - stwierdził w "Leniwej niedzieli" Włodzimierz Korcz.

- Zetknęłam się nawet z taką opinią, że to taka sekwencja jak "Cukier krzepi". Także jesteś już klasykiem - odpowiedziała kompozytorowi Alicja Majewska, która również była gościem audycji.

Opole 2013 w radiowej Jedynce >>>

Od niedawna znów można oglądać w telewizji serial "07 zgłoś się". Włodzimierz Korcz jest autorem słynnej melodii, do której wokalizę zaśpiewał Grzegorz Markowski. - Reżyser chciał, żeby ta końcowa wokaliza z jednej strony ilustrowała sukces zawodowy głównego bohatera, a z drugiej - jego porażkę życiową. Bo zwykle było w tej historii tak, że porucznik Borewicz rozwiązywał kryminalną zagadkę, ale zostawiała go dziewczyna. Miała więc być i radość i rozpacz - wspominał Włodzimierz Korcz.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Czytaj także

SuperNagrody plebiscytu "SuperJedynki" przyznane!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 22:32
SuperNagrodami Wieloletnich Partnerów Koncertu "SuperJedynki" – Radiowej Jedynki i "Super Expressu", uhonorowani zostali artyści, którzy przez lata najczęściej byli nagradzani w plebiscycie "SuperJedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Moro: ludzie chcieli jeszcze raz zobaczyć Annę German

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 17:56
Tegoroczny Festiwal w Opolu otworzyła piosenka "Człowieczy los" w wykonaniu Joanny Moro. - Chciałam w ten sposób podziękować Annie German za to, co zrobiła dla innych i dla mnie – mówiła w Jedynce aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy Mikrofon dla Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 21:55
Zakończył się 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas Gali Jubileuszowej "Opole! Kocham Cię!" Irena Santor otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2013. "Przewaga dawnych gwiazd nad nowymi"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 15:04
W niedzielę zakończył się jubileuszowy, 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. - Najwięcej poruszających momentów było w koncercie finałowym - mówił w audycji "Daję słowo" Krzysztof Materna.
rozwiń zwiń