X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsza pomoc genealogiczna na Festiwalu Kultury Żydowskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 18:26
- Zgłasza się do mnie szerokie spektrum ludzi, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat swoich przodków. Bardzo duży ludzi przyjeżdża z zagranicy - mówił w "Niedzieli z radiową Jedynką" Jakub Czupryński, genealog.
Audio
  • Jakub Czupryński o warsztatach genealogicznych na Festiwalu Kultury Żydowskiej (Niedziela z radiową Jedynką)
  • 72-letnia Arona Reiner, malarka, graficzka i autorka komiksów, promowała w Krakowie komiks "Superbabcia" (Niedziela z radiową Jedynką)
Pierwsza pomoc genealogiczna na Festiwalu Kultury Żydowskiej
Foto: Glow Images/East News

Podczas prowadzonych przez Jakuba Czupryńskiego warsztatów genealogicznych można było dowiedzieć się o praktycznych metodach poszukiwań swych przodków oraz o najważniejszych faktach i mitach dotyczących genealogii żydowskiej. Zainteresowanie było bardzo duże. Część osób próbowała ustalić swoje żydowskie korzenie nawet wbrew faktom.

- Polacy coraz bardziej odkrywają wieloetniczną przeszłość swojego kraju. Wiele osób jest znudzonych takim polskim życiem we własnym sosie. Szukają egzotycznych domieszek, a nam Polakom z tą przedwojenną odmiennością najbardziej kojarzą się chyba właśnie Żydzi. Wiele osób próbuje w związku z tym uparcie tych żydowskich korzeni szukać. Z różnym szczęściem - przyznał Jakub Czupryński.

Festiwal Kultury Żydowskiej w radiowej Jedynce >>>

Bardzo dużo osób zgłaszających się na warsztaty pochodziła zza granicy. - My sobie tego nawet nie wyobrażamy, ale wiele milionów ludzi żyjących poza Polską ma korzenie w naszym kraju. Zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych panuje teraz moda na odkrywanie korzeni i podróże do miejsc, z których pochodzą rodziny przodków. Polska jest takim miejscem, z którym wiele osób jest związanych. Oczywiście są to ludzie, którzy mają też korzenie żydowskie - mówił genealog.

Rozmawiała Magda Mikołajczyk.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzułmanin i rabin w jednym zespole. "Gdy grasz pozostają tylko dobre wibracje"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 15:19
- Zespół Diwan Saz, zapraszając do współpracy przedstawicieli różnych kultur i krajów udowadnia, że muzyka jest najlepszym nośnikiem porozumienia i pokoju - zapowiada Magda Mikołajczuk koncerty Festiwalu Kultury Żydowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Kultury Żydowskiej: "Czyńmy pokój między sobą"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 09:10
- Ten festiwal z założenia jest nieustannym procesem edukacyjnym. My nie tylko uczymy historii, nie tylko odnosimy się do tradycji, najbardziej interesuje nas życie - mówił w "Sygnałach dnia" Janusz Makuch, dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Kultury Żydowskiej. "Klezmer grając modli się"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 18:23
Już po raz kolejny w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie znany pianista, kompozytor i dyrygent Leopold Kozłowski da koncert wspólnie ze swoimi przyjaciółmi.
rozwiń zwiń