X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Malajkat: monodram to osobista wypowiedź pod mikroskopem

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 15:00
Dyrektor Teatru Syrena, przekonywał słuchaczy Jedynki, dlaczego artysta, który jest sam na scenie musi dawać z siebie więcej niż cały zespół aktorów. Czy to prawda będziemy mogli się przekonać w trakcie rozpoczętego właśnie festiwalu monodramu.
Audio
  • Wojciech Malajkat: Nic nie umknie publiczności (Jedynka/Niedziela z Jedynką)
Malajkat: monodram to osobista wypowiedź pod mikroskopem
Foto: materiały promocyjne

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu United Solo Europe, który jest odpowiednikiem amerykańskiego festiwalu monodramu: – To pierwszy taki festiwal w Europie, dlatego cieszę, że właśnie nam dano możliwość zorganizowania tej imprezy - mówi Wojciech Malajkat. - Tym bardziej, że obok naszych gwiazd, takich jak Ewa Kasprzyk, wystąpią także najważniejsze postaci światowego teatru m.in. Bill Bowers, Mark Gindick czy Regina Advento – dodaje.

Wojciech Malajkat przyznaje, że  w sztuce monodramu najbardziej interesujące jest wyzwanie, jakie podejmuje zarówno aktor jak i widzowie. – To bardzo trudna, intymna forma teatru. Samotny aktor nie może ukryć się za dialogami, musi przez półtorej godziny sam podtrzymać zainteresowanie publiczności – mówi. Z drugiej strony widzowie muszą skupić swoją uwagę na jednej osobie, co też nie jest proste – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Wojciech Malajkat opowiada o tym dlaczego, niektóre spektakle są nudne.

Rozmawiał Wojciech Urban

(sr)

Zobacz więcej na temat: TEATR Wojciech Urban
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kalina" - aktorka niewykorzystana, mistrzyni autoironii

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:57
- Przez słynny krzyżyk na dekolcie Gomułka doprowadził do tego, że Jędrusik zniknęła z filmu, teatru, telewizji w fazie swoich największych możliwości aktorskich. Mimo tego "embarga" pozostał jej śmiech, który sprawiał, że potrafiła się zdystansować - opowiada reżyserka spektaklu "Kalina" Małgorzata Głuchowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: mówią na mnie dzięcioł

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 17:30
Znany aktor filmowy, radiowy, teatralny i kabaretowy uwielbia rzeźbić w drewnie. Jak mówił w radiowej Jedynce, to jego własny sposób na rozmowę z Bogiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Barciś: Czerepach z Rancza to inteligentny polityk

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 15:03
- Wykorzystuje ludzką głupotę i okoliczności po to, żeby zdobyć władzę. Tak jak robi większość polityków w naszym kraju - powiedział w audycji "Lato z Radiem" aktor Aktor Barciś.
rozwiń zwiń