X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
Audio
  • I Wybory Miss Polski na wózku - wygrała Olga Fijałkowska (Aktualności Jedynki)
Miss Polski na Wózkach została Olga Fijałkowska
Miss Polski na Wózkach została Olga FijałkowskaFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Romantyczna, marzycielska studentka. Jej motto to "Carpe diem". Akceptuje siebie i chcę zarazić tym innych. Olga Fijałkowska koronę Miss Polski na wózku odebrała z rąk Miss Polski 2012 Katarzyny Krzeszowskiej.

Tytuł Pierwszej Wicemiss Polski otrzymała Monika Buczyńska ze Sztabina, która została także Miss Foto. Tytuł Drugiej Wicemiss Polski, a jednocześnie Miss Publiczności i Miss Internetu, otrzymała Weronika Wróbel ze Świebodzic.

11 sierpnia zapraszamy do wysłuchania reportażu "Miss na wózku" Katarzyny Błaszczyk i Magdy Skawińskiej o uczestniczkach konkursu.

Olga
Olga Fijałkowska/ fot. Paweł Nałęcz/Fundacja Jedyna Taka

Gala Finałowa I Wyborów Miss Polski na wózku odbyła się w niedzielę 4 sierpnia w Muszli Koncertowej w Ciechocinku . W roli prowadzącym wystąpią dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa i dziennikarz Grzegorz Markowsk i. Nagrody i wyróżnienia wręczać będzie natomiast finalistkom Miss Polski Katarzyna Krzeszowska . W czasie gali finałowej, która obyła się w muszli koncertowej ciechocińskiego Parku Zdrojowego kandydatki wystąpiły m.in. w pokazie w sukniach wieczorowych i układach choreograficznych. Imprezę poprzedził piknik integracyjny.

Organizatorka I Wyborów Miss Polski na wózku: skończyć ze stereotypami >>>

Finalistkom I Wyborów Miss Polski na wózku swoje nagrody wręczył także premier Donald Tusk . - Jesteście warte wszystkich nagród, bo dajecie nam wszystkim wielką nadzieję, że marzenia nie mają barier - powiedział w Ciechocinku. - Proszę państwa, jak sądzę, to był bardzo ciężki wybór dla wszystkich. Ja miałem okazję zapoznać się z sylwetkami, życiem i urodą wszystkich uczestniczek tego pierwszego wspaniałego finału. Od razu zrozumiałem, że nie sposób wybrać, bo wszystkie zasługują na nagrody i pozwoliłem sobie w związku z tym ufundować dla wszystkich, powiem laureatek, tego wspaniałego przedsięwzięcia te same nagrody - powiedział Tusk. Tusk nie zdradził, jakie nagrody otrzymają od niego wszystkie finalistki konkursu.

/
fot. PAP/Tytus Żmijewski

Organizatorem I Wyborów Miss Polski na wózku była Fundacja Jedyna Taka z siedzibą w Ciechocinku. Fundację przed rokiem założyły Katarzyna Wojtaszek i Agnieszka Gidzińska, które same poruszają się na wózkach inwalidzkich.

W ciągu miesiąca, gdy trwało głosowanie internetowe, w którym spośród 72 kandydatek wyłoniono 10 finalistek, stronę organizatora I Wyborów Miss Polski na wózku - Fundacji Jedyna Taka odwiedziło około pół miliona użytkowników. Najwięcej głosów zebrały Monika Buczyńska, Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Olga Fijałkowska, Natalia Grynkiewicz, Sylwia Klusek, Katarzyna Lewera, Izabela Sopalska, Iwona Warzywoda, Ewa Woźniak i Weronika Wróbel.

Celem konkursu, organizowanego na wzór podobnych inicjatyw w innych europejskich krajach, było pokazanie pięknych Polek z niepełnosprawnością. Fundacja stawia sobie za cel zmienić ich wizerunek, pokazać, że kobiety na wózkach są bardzo aktywne i spełniają się w różnych rolach, np. matki czy sportowca.

(asz/pg/PAP)

Zobacz więcej na temat: konkurs
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak