Carlos Santana z wrażenia zostawił w Dolinie Charlotty gitarę!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 16:40
Spektakularnie, bo w strugach deszczu i przy dźwiękach gitary Carlosa Santany w sobotę chwilę przed północą zakończył się 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Patronat nad imprezą miała radiowa Jedynka.
Audio
  • Maria Szabłowska i Marek Wiernik podsumowują 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty (Leniwa niedziela/Jedynka)
Carlos Santana wręcza bukiet róż i swoją gitarę Mirosławowi Wawrowskiemu, organizatorowi Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty
Carlos Santana wręcza bukiet róż i swoją gitarę Mirosławowi Wawrowskiemu, organizatorowi Festiwalu Legend Rocka w Dolinie CharlottyFoto: Kajetan Tłokowski/PR

Koncert Carlosa Santany, meksykańskiego wirtuoza gitary, w leśnym amfiteatrze trwał 2,5 godziny. Artysta był zachwycony zarówno miejscem, jak i publicznością, która wypełniła co do ostatniego 10 tysięcy miejsc.

Festiwal Legend Rocka. Alice Cooper - człowiek o wielu twarzach >>>

- Cały świata powinien wyglądać tak jak Dolina Charlotty. Tutaj widać, że muzyka naprawdę jednoczy, wszyscy są dla siebie braćmi, nie ma żadnej przemocy - mówił ze sceny Carlos Santany.

Festiwal Legend Rocka. "Mój wkład w muzykę? Ja tylko dobieram sobie muzyków" >>>

W dowód uznania artysta zdobył się na niecodzienny gest. W trakcie koncertu wręczył organizatorowi festiwalu Mirosławowi Wawrowskiemu bukiet róż oraz jedną ze swoich gitar. Mirosław Wawrowski, prywatnie wielki fan Carlosa Santany, był tak zaskoczony, że aż nie mógł opanować łez wzruszenia.

Dzienikarze radiowej Jedynki Maria Szabłowska i Marek Wiernik obserowowali 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty od początku. W "Leniwej niedzieli" podsumowali występy wszystkich tegorocznych gwiazd. Oprócz Carlosa Santany byli Alice Cooper i John Mayall.

pg

Zobacz więcej na temat: Carlos Santana MUZYKA Rock

Czytaj także

Festiwal Legend Rocka. Romuald Lipko, Alice Cooper i jego piekielne moce

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 17:50
- Alice Cooper to nie tylko muzyka, to także spektakl. On jest przecież nazywany ojcem chrzestnym shock-rocka, zobaczymy czym nas zaszokuje. A na temat jego różnych wcieleń postaram się z nim porozmawiać - zapowiada Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alice Cooper - człowiek o wielu twarzach

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 08:45
Alice Cooper na scenie jest szokującym Alice Cooper’em, ale kiedy schodzi ze sceny staje się normalnym człowiekiem. Przyznaje, że artysta nie może żyć cały czas na wysokich obrotach, bo się spali tak jak Jimi Hendrix czy Janis Joplin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Mayall: mój wkład w muzykę? Ja tylko dobieram sobie muzyków

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 14:00
W piątek 2 sierpnia na 7. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpił John Mayall, blisko 80-letni brytyjski multiinstrumentalista, kompozytor, bluesman i pionier muzyki rockowej.
rozwiń zwiń