"Kronika sportowa" ma swoją ławeczkę w Stegnie! Gorąca relacja Tomasza Zimocha

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 14:56
Wstęgę przecięli i jako pierwsi usiedli na nowej ławeczce wójt Stegny Jolanta Kwiatkowska i Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Całe wydarzenie, w jedynym i niepowtarzalnym stylu, komentował Tomasz Zimoch!
Audio
  • Ławeczka "Kroniki sportowej" odsłonięta na Bulwarze Radiowej Jedynki w Stegnie (Leniwa Niedziela/ Jedynka)
Odsłonięcie ławeczki Kroniki sportowej. Od lewej: komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch, wójt gminy Stegna Jolanta Kwiatkowska i Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. W dolnym rzędzie ekipa Lata z Radiem: Roman Czejarek,Bogdan Sawicki, Karolina Rożej
Odsłonięcie ławeczki "Kroniki sportowej". Od lewej: komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch, wójt gminy Stegna Jolanta Kwiatkowska i Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. W dolnym rzędzie ekipa Lata z Radiem: Roman Czejarek,Bogdan Sawicki, Karolina RożejFoto: PR/S. Gołos

Na Bulwarze Radiowej Jedynki w Stegnie swoje ławeczki mają już audycje "Lato z Radiem" i "Sygnały dnia" .

Od 11 sierpnia, dnia w którym Stegna jest przystankiem na trasie Lata z Radiem 2013, można już także cieszyć się ławeczką "Kroniki sportowej" .

Lato z Radiem w Stegnie - szczegóły koncertu >>>

- Nie Maracanã, nie Wembley, nie Stadion Narodowy, a Bulwar Radiowej Jedynki w słonecznej Stegnie jest dzisiaj miejscem najważniejszego sportowego wydarzenia! Trzecia ławeczka Polskiego Radia, przepięknie wykuta z żelaza, oparcie przypomina książkę, książkę historii naszej wielkiej instytucji - Polskie Radio. Jest też pięć kółek olimpijskich, symbol, który dziennikarze Polskiego Radia od prawie 60 lat doskonale znają - relacjonował na gorąco Tomasz Zimoch .

Komentator sportowy Polskiego Radia podkreślił, że to bardzo ważny moment dla wszystkich, którzy "Kronikę sportową" tworzyli i tworzą, a Andrzej Siezieniewski , prezes PR już planuje przyszłe wydarzenia:

- W przyszłym roku "Kronika sportowa" obchodzić będzie 60-lecie . Być może, dla uczczenia tej rocznicy, jedną z imprez zrobimy tu, na tej ławeczce!

Zapraszamy do wysłuchania całej relacji z odsłonięcia ławeczki!

- - -

"Kronika Sportowa" to codzienna audycja nadawana na antenie Radiowej Jedynki, podsumowująca wydarzenia sportowe. Audycja po raz pierwszy pojawiła się 30 listopada 1954 roku. Pomysłodawcą "Kroniki sportowej" był Konrad Gruda, a tworzyli ją m.in. Bohdan Tomaszewski, Lesław Skinder, Bogdan Tuszyński, Henryk Urbaś, Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Tomasz Zimoch, Cezary Gurjew, Renata Susałko i Sylwia Urban.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustka – kurort, który mógł stać się hitlerowską twierdzą

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 13:05
- Bunkry Bluchera, niedokończone trzecie molo i duży poligon artylerii przeciwlotniczej to te elementy, które miały uczynić z Ustki hitlerowską twierdzę - mówiła w Jedynce Joanna Barnowska z Parku Historii Twierdza Ustka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadmorskie szaleństwo trwa! Lato z Radiem gra w Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 23:00
W niedzielę 11 sierpnia letnia trasa koncertowa radiowej Jedynki zawita do Stegny. Zapraszamy na koncert, którego gwiazdami będą zespół Enej oraz Maryla Rodowicz.
rozwiń zwiń