Maanam reaktywacja. Zespół wraca w "złotym składzie"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:11
- Kora nie wie, ale się domyśla - powiedział w radiowej Jedynce perkusista Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam.
Audio
  • Paweł Markowski o reaktywacji zespołu Maanam (Jedynka/Leniwa Niedziela)
Karolina Leszko. Nagranie programu Telewizji Polskiej pt. Szansa na Sukces z udziałem Marka Jackowskiego
Karolina Leszko. Nagranie programu Telewizji Polskiej pt. "Szansa na Sukces" z udziałem Marka Jackowskiego Foto: PAP/TVP/Jan Bogacz

Maanam jest legendą polskiego rocka. Początki zespołu sięgają połowy lat 70. Jego współzałożycielem był Marek Jackowski, który zmarł w 2013 roku.

- Po śmierci Marka Jackowskiego stwierdziliśmy, że tak jak chciał Marek, zrobimy złoty skład Maanamu  z Krzysiem Olesińskim, Bogdanem Kowalewskim i ze mną - powiedział w Leniwej Niedzieli perkusista zespołu Maanam Paweł Markowski. Zapewnił, że będą grać nowe utwory oraz stare przeboje z charakterystycznym brzmieniem. - Przygotowujemy coś miłego dla słuchaczy - powiedział Markowski.

Wokalistką Maanamu nie będzie jednak Kora. - Będzie to dziewczyna, którą wybrał Marek Jackowski podczas nagrywania programu "Szansa na sukces". Nazywa się Karolina Leszko - wyjaśnił Markowski.

Nowe piosenki komponuje cały zespół. - Przez lata uzbierało się trochę materiału. Stwierdziliśmy, że jest na tyle dobry, że można się pokusić o dalszy ciąg. Znamy się tak dobrze, że utwory same wychodzą - przyznał Markowski.

Zapewnił też, że reaktywowanego Maanamu będzie można posłuchać już za miesiąc.

Z Pawłem Markowskim rozmawiała Maria Szabłowska.

"Niedziela z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 16.00 a 20.00

tj

Zobacz więcej na temat: Kora Maanam MUZYKA

Czytaj także

Kora o Marku Jackowskim: cały czas widzę jego twarz

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 20:11
- Mnie się zawsze wydawało, że Marek będzie bardzo, bardzo długo żył, bo był optymistą, dobrym człowiekiem. Na wszystko umiał spojrzeć w taki filozoficzny, ale jednocześnie życiowy sposób - mówiła Kora o zmarłym założycielu Maanamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jackowski wciąż podbija serca słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 23:18
Piosenka "W życiu trzeba zawsze wolnym być" już po raz czwarty znalazła się na szczycie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cykady na Cykladach, a Maanam na szczycie!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:00
Po dwóch tygodniach "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena opuszcza pierwsze miejsce listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". Najnowsze notowanie otwiera inny wielki polski przebój, "Cykady na Cykladach" zespołu Maanam!
rozwiń zwiń