Bardotka Trio śpiewają w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 17:06
Bardotka Trio to zespół złożony z trzech dziewczyn rozkochanych w retro melodiach. Należą do niego Agnieszka Choromańska, Marta Podobas oraz Marta Zubilewicz.
Audio
  • Bardotka Trio śpiewają w radiowej Jedynce (Jedynka/Leniwa Niedziela)
Bardotka Trio
Bardotka TrioFoto: T.Jaremczak/PR

Dziewczyny spotkały się w chórze gospel. Jednak dopiero po sześciu latach wspólnego śpiewania zdecydowały się założyć zespół. Jak tłumaczą, jego nazwa wzięła się z połączenia imienia Brigitte Bardot z częścią garderoby. Chodziło im o to, żeby kojarzyła się trochę z retro i bardzo kobieco.

O Bardotka Trio mówi się, że reprezentują w muzyce styl "new retro”.  One same przyznają jednak, że nadal poszukają dobrego określenia na muzykę, którą wykonują. Natomiast nazwa "new retro" bardziej oddaje harmonię w której śpiewają, inspirację muzyką lat 20. i 30. XX wieku.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku Bardotka Trio wydadzą swój debiutancki album. Zapowiada go singiel "Vendetta". Na razie dziewczyny zapraszają na swój koncert, który odbędzie się 20 października o godz. 19.00 do Teatru Kwadrat w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marii Szabłowskiej z Agnieszką Choromańską, Martą Podobas oraz Martą Zubilewicz.

"Leniwa niedziela" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 16.00

tj

Zobacz więcej na temat: Brigitte Bardot MUZYKA

Czytaj także

Brigitte Bardot - droga od podrzutka do gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 14:00
- Aktor ma grać, a gwiazda ma rozpalać uczucia szerokiej publiczności. Aktorzy grają do lat osiemdziesięciu, a gwiazda zapala się i gaśnie. Bardot była gwiazdą lat 50., weszła do annałów, stała się częścią światowej popkultury i... wycofała się - o pracy i życiu ikony popkultury opowiada krytyk Wiesław Kot.
rozwiń zwiń