Choinki Jedynki 2013. Fundacja "Mimo Wszystko" podzieli się pomocą

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 15:33
- Kochane dzieci, niech każdy z nas namaluje jakiś obrazek. To będzie nasza wspólna radość. Później przeniesie się ona na tych, którzy te rysunki kupią, a pieniądze pozyskane w ten sposób, zamienią się na uśmiech naszych podopiecznych - zachęcała w Jedynce Anna Dymna.
Audio
  • Anna Dymna, Małgorzata Kownacka i Agnieszka Kunikowska o akcji "Choinki Jedynki 2013" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Małgorzata Kownacka (L), Agnieszka Kunikowska (C) i Maria Szabłowska (P) prezentują prace przesłane na konkurs Choinki Jedynki w 2013 roku
Małgorzata Kownacka (L), Agnieszka Kunikowska (C) i Maria Szabłowska (P) prezentują prace przesłane na konkurs "Choinki Jedynki" w 2013 rokuFoto: Jacek Konecki/PR

Rozpoczęta w niedzielę 20 października XII akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2013" prowadzona będzie na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk". Z pomysłem, by podzielić zebrane środki między obie instytucje wyszła Anna Dymna.

- Nasi podopieczni cały czas potrzebują pomocy, ale przez ostatnich 10 lat poznałam wielu przyjaciół, którzy są bardzo poszkodowani przez los. Najbardziej na sercu leży mi los ludzi, którzy są dotknięci rzadkimi, nieuleczalnymi chorobami genetycznymi. Stałam się w pewnym sensie ambasadorem moich przyjaciół, którzy chorują na EB, genetyczną chorobę odklejania się naskórka. Chorują na nią przede wszystkim dzieci. Ich ciała pokryte są ranami, które otwierają się przy każdym dotknięciu - tłumaczyła w "Leniwej niedzieli" Anna Dymna .

26 września uroczyście otwarto prowadzony przez Fundację "Mimo Wszystko" Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Dolina Słońca" . Środki na budowę i wyposażenie pochodziły m.in. ze zbiórek w ramach akcji "Choinki Jedynki" z ubiegłych lat. - Musimy jeszcze doposażyć nasz ośrodek oraz zatrudnić więcej terapeutów i psychologów, żeby móc przyjąć więcej podopiecznych - podkreślała Anna Dymna.

Akcja charytatywna "Choinki Jedynki 2013" połączona jest z konkursem plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, który również rozpoczyna się 20 października.

Weź udział w konkursie Choinki Jedynki 2013. Sprawdź regulamin >>>

Tegoroczną aukcję na antenie Jedynki (12 grudnia) poprowadzi Agnieszka Kunikowska , która pełnić będzie również zaszczytną rolę głosu całej akcji "Choinki Jedynki 2013". - Między 22 listopada a 5 grudnia będę pojawiać się w "Czterech porach roku" i "Popołudniu z Jedynką" , żeby przedstawiać prace wybrane przez jury i przekonywać Państwa do udziału w aukcji - mówiła dziennikarka.

W tym roku do akcji "Choinki Jedynki" przyłączą się również znane osobistości świata kultury, sportu i życia publicznego. - Po raz pierwszy obrazki pod hasłem "Magia świąt" będą pracowicie wykonywać osoby publiczne. Dorośli chyba pozazdrościli dzieciom. Bardzo jestem ciekawa tych prac - przyznała Małgorzata Kownacka, koordynatorka akcji.

Swój udział potwierdzili już m.in. małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Irena Szewińska, Joanna Szczepkowska, Dorota Zawadzka, Przemysław Saleta, Jacek Wszoła, Maria Czubaszek, Jerzy Owsiak, Stan Borys, Ewa Konstancja Bułhak, Zygmunt Miłoszewski, Jacek Dehnel, Paweł Królikowski, Szczepan Twardoch i Krzysztof Materna.

Wszyscy oni spotkają się na wspólnym malowaniu w niedzielę 24 listopada w sali konferencyjnej Polskiego Radia. Na początku grudnia obrazki te będą zlicytowane na aukcjach w wyznaczonych miastach Polski.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

>>>Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
>>>Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Debra Polska Kruchy Dotyk

pg

 


Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Konkurs z magią świąt w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:00
Konkurs rozpoczyna się 20 października i trwa do 12 grudnia 2013 r. Jest on związany z coroczną akcją charytatywną Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Zbiórka w bardzo szczytnym celu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 13:00
Dochód z tegorocznej aukcji w ramach akcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki zostanie przekazany na rzecz dwóch organizacji: Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk.
rozwiń zwiń