Radzimir Dębski muzykiem został z buntu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 20:00
- W wieku 12 lat odwróciłem się od muzyki. I dlatego dzisiaj jestem muzykiem. To jest śmieszne, że całkowicie inna droga zaprowadziła mnie w to samo miejsce - mówi gość Tomasza Kina.
Audio
  • O swojej muzycznej drodze opowiada Radzimira Dębski (W nocnym kinie/Jedynka)
- Ulica zasługuje na docenienie, filharmonia zasługuje na przewiew. Staram się zrobić coś pożytecznego dla słuchacza i środowiska. Dokładam swoją małą cegiełkę, żeby pomóc filharmoniom, salom koncertowym poszerzyć grono słuchaczy, którzy jeszcze do filharmonii nie chodziło - mówi Radzimir Debski
- Ulica zasługuje na docenienie, filharmonia zasługuje na przewiew. Staram się zrobić coś pożytecznego dla słuchacza i środowiska. Dokładam swoją małą cegiełkę, żeby pomóc filharmoniom, salom koncertowym poszerzyć grono słuchaczy, którzy jeszcze do filharmonii nie chodziło - mówi Radzimir DebskiFoto: Jan Bogacz
Czytaj i słuchaj także >>
wojciech kilar 1200 pap arch.jpg
Wojciech Kilar. Kompozytor i człowiek o wielu twarzach

Jak przyznaje Radzimir Dębski - ciężko sobie radzić z presją, gdy jest się dzieckiem sławnych rodziców. - Dlatego od lat siedzę w kącie i planuję po cichu skok na bank - mówi artysta o swoich planach przyszłość. Kiedy możemy spodziewać się jego debiutanckiej płyty zatytułowanej "The best of"? Premiera coraz bliżej, choć stworzyć płytę, która ma być podsumowaniem kariery na jej początku? - To coś bardzo trudnego, bo mam za zadanie przewidzieć przyszłość. Ostatnio miałem zrobić zdjęcie, które będzie na okładce. Jak dobrać takie, które za 50 lat się nie zestarzeje? - zastanawia się gość audycji "W nocnym Kinie".

Dlaczego artysta nie umie odmawiać? Gdzie obecnie pracuje? Co jest najlepszą motywacją? Jakie trudności w kontaktach z publicznością ma muzyk, którego blisko 2 tys. biletów sprzedaje się w kilkanaście minut?

***

Tytuł audycji: W nocnym kinie

Prowadzi: Tomasz Kin

Gość: Radzimir Dębski "Jimek" (muzyk, kompozytor, producent)

Data emisji: 1.01.2015

Godzina emisji: 23.12

gs/mc

Czytaj także

Pustki: raczej nie używamy słowa sukces

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 15:00
- Dzięki "sukcesowi" jesteśmy jeszcze bardziej niezależni, podążamy swoją drogą i nie musimy robić rzeczy, których nie chcemy. Muzyka jest kontynuacją naszych emocji, dążeń – mówi Barbara Wrońska, wokalistka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córki dancingu". Muzyczny film grozy

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 15:31
W roli ambasadorów świata warszawskich dancingów (i legend) wystąpili w Jedynce Jakub Gierszał i Andrzej Konopka, czyli dwie trzecie zespołu Figi i Daktyle.
rozwiń zwiń