DJ Wika inspiracją dla starych i młodych

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 01:59
- Pokazałam, że nie mając znajomości można żyć inaczej. Opłaciło się wyjść przed szereg, bo senior został zauważony - mówi działaczka społeczna DJ Wika.
Audio
  • Rozmowa z DJ Wiką o jej autobiografii, inspiracjach i pomyśle na rozrywkę dla starszych ludzi (W nocnym kinie/ Jedynka)
DJ Wika to kultowa postać polskiego życia społecznego, działaczka zaangażowana w sprawy seniorów. To dla nich została didżejką, dla nich też wymyśliła Paradę Seniorów
DJ Wika to kultowa postać polskiego życia społecznego, działaczka zaangażowana w sprawy seniorów. To dla nich została didżejką, dla nich też wymyśliła Paradę SeniorówFoto: PAP/Tomasz Wojtasik

Paweł Łęczuk i Jakub Jabłonka po pierwszej rozmowie z DJ Wiką czuli się ogromnie zainspirowani jej życiem. - Wiedziałem, że ta publikacja musi powstać, bo historia, którą usłyszałem od pani Wiki od razu była dla mnie świadectwem ważnym do opowiedzenia, które uzupełni to, co Wirginia Szmyt dzisiaj robi. Wszystkie aktywności społeczne, które odbijają się tak inspirującym echem wśród seniorów oraz młodych ludzi oraz to, czego nie sposób zamknąć w wywiadzie, internetowym filmiku czy artykule - podkreśla współautor książki "DJ Wika jest moc", Jakub Jabłonka.

W programie mówiliśmy o obawach DJ Wiki w związku z publikacją książki na jej temat, zdradziliśmy, co przekonało ją do wzięcia udziału w tym projekcie oraz tym, czego młodzi i starzy mogą się od siebie nawzajem nauczyć.

***

Tytuł audycji: "W nocnym kinie"

Prowadzi: Tomasz Kin

Goście: Wirginia Szmyt (DJ Wika, działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów), Paweł Łęczuk i Jakub Jabłonka (autorzy książki "DJ Wika jest moc")

Data emisji: 15.01.2016

Godzina emisji: 23.14

sm/tj

Czytaj także

Radzimir Dębski muzykiem został z buntu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 20:00
- W wieku 12 lat odwróciłem się od muzyki. I dlatego dzisiaj jestem muzykiem. To jest śmieszne, że całkowicie inna droga zaprowadziła mnie w to samo miejsce - mówi gość Tomasza Kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartek Chaciński: rok 2015 muzycznie był bardzo mocny

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 10:49
Dziennikarz i publicysta przeprowadził na antenie Radiowej Jedynki podsumowanie minionego roku w muzyce polskiej i światowej.
rozwiń zwiń