Łukasz Maciejewski o spełnionych aktorkach i marzeniach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 01:40
- Jeśli ma się coś, w co się wierzy oraz wsparcie bliskich, to można robić to, co się lubi - mówi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, autor książki "Aktorki. Portrety".
Audio
  • Łukasz Maciejewski opowiada o książce "Aktorki. Portrety", rozmowach z polskimi artystkami i pracy pisarza (W nocnym kinie/ Jedynka)
- Krystyna Janda jako jedna z niewielu jest aktorką spełnioną. To ona stawia warunki, jest szefową, wybiera sobie role i nikt jej nie może podskoczyć  mówi Łukasz Maciejewski. Janda jest jedną z bohaterek książki Aktorki. Portrety
- Krystyna Janda jako jedna z niewielu jest aktorką spełnioną. To ona stawia warunki, jest szefową, wybiera sobie role i nikt jej nie może podskoczyć – mówi Łukasz Maciejewski. Janda jest jedną z bohaterek książki "Aktorki. Portrety"Foto: mat. promocyjne Och-Teatru

Wyd. Znak Wyd. Znak

Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny jest zdania, że nie można założyć, że się napisze bestseller, bo wówczas nam się to nie uda. - Pomysł na książkę czy funkcjonowanie w mediach musi wynikać z potrzeby serca i umiejętności - uważa pisarz.

Rozmówca Tomasza Kina wyjaśnił co różni Bożenę Dykiel i Grażynę Szapołowską od nowego pokolenia ładnych, jasnowłosych, młodych aktorek, mówił o tym, co jest najważniejsze przy pisaniu książki oraz zdradził co sprawiło, że Maja Komorowska w czasie rozmowy z nim… zrzuciła pantofle. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "W nocnym kinie"

Prowadzi: Tomasz Kin

Goście: Łukasz Maciejewski (dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny, pisarz, dyrektor licznych festiwali)

Data emisji: 22.01.2016

Godzina emisji: 23.14

sm/gs

Czytaj także

"Córki dancingu". Muzyczny film grozy

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 15:31
W roli ambasadorów świata warszawskich dancingów (i legend) wystąpili w Jedynce Jakub Gierszał i Andrzej Konopka, czyli dwie trzecie zespołu Figi i Daktyle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Wika inspiracją dla starych i młodych

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 01:59
- Pokazałam, że nie mając znajomości można żyć inaczej. Opłaciło się wyjść przed szereg, bo senior został zauważony - mówi działaczka społeczna DJ Wika.
rozwiń zwiń