Novika: mam ochotę, by ktoś się mną zajął

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 12:17
- Może to tylko chwilowy kryzys, ale zmęczyłam się wytężoną pracą, z której zbieram za mało plonów. Kolejnej płyty nie chciałabym wydawać niezależnie - mówi Katarzyna Nowicka.
Audio
  • Novika o EP-ce "Novika Collabs" i pracy nad nowym albumem (W nocnym kinie/Jedynka)
Novika podczas koncertu w Polskim Radiu
Novika podczas koncertu w Polskim RadiuFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Wokalistka przyznaje, że przemysł muzyczny wielu muzykom jej pokolenia dostarczył rozczarowań. - Była chwila, gdy wydawało się, że można z tego żyć, ale rzeczywistość pokazała, że granie koncertów i tantiemy to za mało. Przychodzi moment refleksji: czy to była właściwa droga? - wyjaśnia. Dlatego pracując nad nowym albumem Novika chce skupić się tylko na muzyce, tworzeniu. - Czuję, że chcę nagrać coś bardzo energetycznego i może będzie to już ostatnia taka płyta - zapowiada. Na koncertach nowy materiał usłyszymy już w końcówce roku.

Tymczasem cieszyć się możemy EP-ką "Novika Collabs", którą artystka określa mianem "przelotnego romansu z bardziej klubowo-niszowym światkiem". - Nie planowałam takiego wydawnictwa, ale zgłosił się do mnie Pete Grace zapraszając mnie na swój album. Ostatecznie go nie wydał, ale nagraliśmy wspólnie utwór "Can't Resist" i od tego się wszystko zaczęło - opowiada wokalistka.

W jakim obszarze szuka Novika stabilizacji, co kocha najbardziej, dlaczego nie może żyć bez sceny i parkietu, z kim współpracuje na "Novika Collabs", dlaczego "nie będzie Kasią z rozwianym włosem biegnącą po łące", czyja płyta jej zdaniem nikomu nie wyrządzi krzywdy? Posłuchaj calej audycji, w której prezentowaliśmy najnowsze utwory Kasi Nowickiej.

Novika była gościem Tomasza Kina fot. Polskie Radio Novika była gościem Tomasza Kina fot. Polskie Radio

***

Tytuł audycji: W nocnym kinie

Prowadzi: Tomasz Kin

Gość: Katarzyna Nowicka - Novika (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka radiowa)

Data emisji: 19.02.2016

Godzina emisji: 23.10

asz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: muzyka jest jak wirus

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 15:00
- Nie można się od niej opędzić - mówi aktor i wokalista w radiowej Jedynce. Już wkrótce słuchacze nie będą mogli opędzić się od dźwięków, jakie w nowym, zaskakującym projekcie zaserwuje im Jakubik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartek Chaciński: rok 2015 muzycznie był bardzo mocny

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 10:49
Dziennikarz i publicysta przeprowadził na antenie Radiowej Jedynki podsumowanie minionego roku w muzyce polskiej i światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil wyjaśnia, dlaczego słowo emigrant drażni

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 01:38
- Mam to szczęście, że mogłem ponownie zamieszkać w Polsce. Przy moim rodzinnym stole nigdy się nie narzekało na nasz kraj - mówi Czesław Mozil.
rozwiń zwiń