TEDx - spotkanie najbardziej kreatywnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 14:09
- Wychodzi się na scenę, mówi swoje, zbiera oklaski i do widzenia - tłumaczył w Jedynce Ralph Talmont, konsultant komunikacji i kreatywności.
Audio
  • TEDx - to nie jest debata naukowa (W nocnym kinie/Jedynka)
Tegoroczna warszawska konferencja TEDx odbędzie 31 marca
Tegoroczna warszawska konferencja TEDx odbędzie 31 marcaFoto: PAP/EPA/EVERETT KENNEDY BROWN

TEDx jest konferencją, na którą zjeżdżają się najbardziej kreatywni ludzie, aby rozmawiać o ideach, które warto zaszczepić w naszym społeczeństwie. - Nie chodzi tylko o to, że przychodzą mądre głowy i się chwalą. Są to ludzie z całego świata i całego spektrum ludzkiej działalności, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, inspirują innych do działania, pokazują nowe idee, które warto rozprzestrzeniać - tłumaczył Talmont.

Są wśród nich muzycy, kucharze, naukowcy, biznesmeni. - To nie jest środowisko hermetyczne. To lejek do którego wskakują najróżniejsi ludzie - dodał Adam Liwiński prezes Fundacji Seriatim. Podkreślał też poza tym, co dzieje się na scenie, równie ważne są spotkania podczas przerw między wystąpieniami. 

Z nagrania audycji można się dowiedzieć m.in., jaka jest różnica między TED, a TEDx, skąd wzięła się nazwa i jaka jest historia spotkań. Goście Tomasza Kina wyjaśnili również jak dostać się na TEDx oraz kiedy i gdzie odbywają się konferencje.

***

Tytuł audycji: W nocnym kinie

Prowadzi: Tomasz Kin

Goście: Ralph Talmont, Adam Liwiński (organizatorzy konferencji TEDx)

Data emisji: 27.02.2016

Godzina emisji: 23.10

tj/pj

 

 

 

 

 

 

Czytaj także

Kino, seriale i telewizja. Jaka jest kondycja popkultury?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 01:08
- W dzisiejszej popkulturze można zrobić wszystko i na tym polega jej urok - mówi Kamil Śmiałkowski, publicysta i badacz kultury.
rozwiń zwiń