X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
Audio
  • Wojciech Malajkat i Katarzyna Suchcicka o książce "Rozmowy o życiu i teatrze. O gust walczę" (Po drugiej stronie lustra/Jedynka
- Budując rolę warto na początku nie wiedzieć nic, żeby się dowiedzieć - mówi Wojciech Malajkat
- Budując rolę warto na początku nie wiedzieć nic, żeby się dowiedzieć - mówi Wojciech MalajkatFoto: Andrzej Rybczyński/PAP

Mat. prom/Edipresse Polska Mat. prom/Edipresse Polska

W listopadzie ukazał się wywiad-rzeka Katarzyny Suchcickiej z Wojciechem Malajkatem pt. "Rozmowy o życiu i teatrze. O gust walczę". Ceniony aktor, reżyser i dyrektor Teatru Syrena opowiada m.in. o wielkich osobowościach, z którymi miał okazję pracować. Wśród reżyserów szczególna relacja łączyła go z Jerzym Grzegorzewskim. - Nie miałem i nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze będę miał szansę spotkać kogoś tak intensywnie działającego na mnie, z kim się tak dokładnie mogłem porozumieć i na takim poziomie - podkreśla gość radiowej Jedynki.

To właśnie dzięki Grzegorzewskiemu Wojciech Malajkat został najmłodszym w historii polskiego teatru odtwórcą roli Hamleta. Początki ich znajomości nie były jednak łatwe. - Gdy miałem 22 lata chciałem zaangażować się do Teatru Studio w Warszawie. Kompletnie nie zainteresowałem jednak sobą dyrektora Grzegorzewskiego. Powiedział wręcz, że jestem jakiś dziwny, nijaki i żebym raczej dał sobie spokój z tymi wizytami u niego - wspomina aktor.

Jak to się stało, że kilka miesięcy później Wojciech Malajkat dostał propozycję tytułowej roli w "Hamlecie", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Wojciech Malajkat (aktor, reżyser, dyrektor Teatru Syrena) i Katarzyna Suchcicka (dziennikarka)

Data emisji: 6.12.2015

Godzina emisji: 22.13

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Malajkat: zawód aktora polega na człowieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 15:57
- Wtedy jest się jak sejsmograf. Jest się w stanie dopatrzeć w życiu, w ludziach, w świecie, który nas otacza tego wszystkiego, z czego potem trzeba zdać relację w teatrze czy przed kamerą - mówił w Jedynce Wojciech Malajkat, aktor, reżyser, wykładowca i dyrektora artystycznego Teatru Syrena w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Malajkat: moja przygoda z książkami zaczęła się od Odarpiego

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 01:47
- Do dziś mam wiele książkowych wspomnień, bo łykanie lektur właściwie tonami to wciąż moja pasja. Bardzo cieszę się, że zaraziłem się tym i to w dzieciństwie - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemożliwe uczyniono możliwym. "Czarodziejska Góra" na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 13:04
- Jest smutno, czasem tragicznie, a czasem dobrze, jak w życiu. "Czarodziejska Góra" to ważny tekst o nas samych, tym co nas czeka, kim jesteśmy i czego potrzebujemy - mówi aktor Przemysław Bluszcz.
rozwiń zwiń