Alicja w krainie haute couture

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 14:58
- Nie marzę o marce typu Chanel. Wykończyłabym się psychicznie. Nie interesuje mnie nawet posiadanie butiku. Bardziej postrzegam siebie jako prywatną hafciarkę/krawcową dla wyjątkowego klienta - mówi Alicja Stańska-Stryjecka.
Audio
  • Alicja Stańska-Stryjecka o sztuce haftu i modzie haute couture (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
- W hafcie nie jest problemem nauczenie się techniki, tylko zaprojektowanie wzoru - mówi Alicja Stańska-Stryjecka
- W hafcie nie jest problemem nauczenie się techniki, tylko zaprojektowanie wzoru - mówi Alicja Stańska-StryjeckaFoto: www.stanska.eu

Jest ona jedyną polską absolwentką prestiżowej szkoły dla hafciarek Ecole Lesage w Paryżu. - Od ponad sto lat istnieje dom haftu Maison Lesage. To właśnie przy nim działa ta szkoła. Kilka lat temu Ecole Lesage została wykupiona przez dom mody Chanel. Dzięki temu, że moja teczka leży sobie tam gdzieś w archiwum, mogłabym teraz zgłosić się np. do Karla Lagerfelda i zapytać, czy nie potrzebuje hafciarki - tłumaczy Alicja Stańska-Stryjecka.

Młoda artystka zainteresowała się haftem dzięki ojcu, jej drugą pasją jest kryminalistyka, prywatnie uwielbia motocykle i mocne rockowe brzmienia. Jaki jest najdroższy na świecie haftowany strój, co zabija rynek mody haute couture i jakie są zasady noszenia takich ubrań, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Alicja Stańska-Stryjecka (hafciarka)

Data emisji: 6.12.2015

Godzina emisji: 22.09

pg/tj

Czytaj także

Jadwiga Grabowska podniosła polską modę z ruin

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 11:25
- W zrujnowanej Warszawie nie było nikogo, kto mógłby wprowadzać na jej ulice wdzięk, styl i klasykę, o której wspominali jeszcze ludzie pamiętający przedwojenną stolicę - mówi Marta Sztokfisz, autorka biografii Jadwigi Grabowskiej.
rozwiń zwiń