Poznaj tajemnice kina od najlepszych mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 09:38
- DOC LAB POLAND jest platformą polskich filmów dokumentach. Naszym głównym celem jest to, by wyjść z rodzimymi produkcjami za granicę - mówi Adam Ślesicki, dyrektor programu.
Audio
  • "FD" jak film dokumentalny (Alfabet kultury/ Jedynka)
Podczas tegorocznego programu DOC LAB POLAND 2016 zgłoszone projekty będą konsultowane i prezentowane światowym ekspertom, a najciekawsze zostaną nagrodzone podczas Festiwalu w Krakowie
Podczas tegorocznego programu DOC LAB POLAND 2016 zgłoszone projekty będą konsultowane i prezentowane światowym ekspertom, a najciekawsze zostaną nagrodzone podczas Festiwalu w KrakowieFoto: pixabay.com/domena publiczna

Do 26 lutego można zgłaszać projekty filmowe na program DOC LAB POLAND, skierowany do profesjonalistów filmowych. - Nasz projekt dzieli się na dwie części: START, na który można zgłaszać pomysły w trakcie rozwoju i GO - w czasie montażu - opowiada Adam Ślesicki.

Jacy znani twórcy filmowi wezmą udział w tegorocznej edycji DOC LAB POLAND? Dlaczego samotność reżysera nie jest dobra? Jaka jest technika pracy podczas programu DOC LAB POLAND? Czego można się nauczyć od mistrzów kina? Więcej w nagraniu audycji, którą poprowadziła Joanna Sławińska.

***

Tytuł audycji: Tytuł audycji: Alfabet kultury

Prowadzi: Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Adam Ślesicki (dyrektor programu DOC LAB POLAND), Paweł Łoziński (wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 20.30

sm/asz

Czytaj także

"Córki dancingu" w Sundance. Czy syreny podbiją USA?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:00
Film polskiej debiutantki wystartuje w międzynarodowym konkursie prestiżowego festiwalu. - Dyrektor artystyczny Sundance napisał, że jest zachwycony "Córkami dancingu" - mówi Agnieszka Smoczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawiedliwy". Jedna decyzja mogła kosztować życie wielu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 22:19
- Ta historia oparta jest na doświadczeniach mojej rodziny, wszyscy bohaterowie są odzwierciedleniem prawdziwych postaci. Także Pajtek, który nie ratował bezpośrednio życia żydowskiego dziecka, ale był sprawiedliwy najbardziej ze wszystkich - mówi scenarzysta i reżyser Michał Szczerbic.
rozwiń zwiń