Audrey Hepburn - matka, żona, gwiazda Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 15:00
Ikona kina, gwiazda "Śniadania u Tiffany'ego" stawiała przede wszystkim na rodzinę. - Dla niej Oscarami byliśmy my, jej dwaj synowie. To dzieci uważała za swoje najważniejsze osiągnięcie - mówi Lucca Dotti, współautor książki "Audrey w domu".
Audio
  • Lucca Dotti, współautor książki "Audrey w domu", wspomina swoją mamę Audrey Hepburn (Jedynka/Po drugiej stronie lustra)
Woskowa figura Audrey Hepburn  w Muzeum Madame Tussauds w Beijing w Chinach
Woskowa figura Audrey Hepburn w Muzeum Madame Tussauds w Beijing w ChinachFoto: PAP/ROLEX DELA PENA

Gość radiowej Jedynki podkreśla, że w czasach swojego dzieciństwa nie zdawał sobie sprawy z tego, jak bardzo uwielbiana była jego matka. - Mama trzymała Oscara w naszym domu w Szwajcarii, w pomieszczeniu, które nazywaliśmy pokojem zabaw. Stał tam fortepian, było dużo książek, także dla dzieci, i różne pamiątki z podróży. Była tam też statuetka. Dziś wiem, że nie każdy ma w domu Oscara, ale wtedy traktowałem go jako jedną z zabawek - mówi Lucca Dotti.

Wyjaśnia też, dlaczego Audrey Hepburn była "dziwną ikoną kina" i opowiada o jej uzależnieniu od czekolady, a także trudnych, wojennych doświadczeniach oraz działalności charytatywnej w Afryce.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Lucca Dotti (współautor książki "Audrey w domu")

Data emisji: 28.02.2016

Godzina emisji: 22.09

mg/pg

Czytaj także

Pola Negri - polska królowa Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 05:40
Apolonia Chałupiec dała się poznać szerszej publiczności jako Pola Negri, aktorka, która podbiła Hollywood i wiele męskich serc. Urodziła się 3 stycznia 1897 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra w butelkę. Biografia Ireneusza Iredyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 08:00
Zapraszamy do słuchania fragmentów książki, której autorką jest dziennikarka Jedynki Małgorzata Raducha. Czyta Andrzej Mastalerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinny portret Henryka Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 13:47
- Gniazdowa świątynia - tak pięknie określał swe korzenie Henryk Sienkiewicz - opowiada w radiowej Jedynce popularyzatorka historii Barbara Wachowicz.
rozwiń zwiń