X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Kołodyński krytykiem filmowym został ze strachu przed... zastrzykami

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 14:00
- Byłem jednym z pierwszych krytyków z Polski, którzy oglądali pierwszego Bonda. To był wyjazd handlowy do Londynu, ale gnałem do kina, kiedy tylko mogłem. Napisałem o tym, ale ponieważ Bondy zmieniały się, stały się polityczne i pojawił się film "From Russia with Love". W tym momencie Bond stał się niebezpieczny, niepożądany - wspomina Andrzej Kołodyński. 
Audio
Jost Vacano , Tom Stern , Stephen Goldblatt , Roberto Schaefer i Andrzej Kołodyński na konferencji prasowej jury konkursu głównego , po ceremonii wręczenia nagród 18. Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych w 2010 roku
Jost Vacano , Tom Stern , Stephen Goldblatt , Roberto Schaefer i Andrzej Kołodyński na konferencji prasowej jury konkursu głównego , po ceremonii wręczenia nagród 18. Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych w 2010 rokuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

łoziński paweł pap 1200x660.jpg
Paweł Łoziński: kręcenie filmów to forma terapii

Dlaczego Andrzej Kołodyński lubi filmy z serii o agencie 007? - Mam słabość do ładnie opowiedzianych filmów. Takich, które od początku człowieka ciekawią. Bohater przyciąga uwagę i przy okazji jest sympatyczny - przyznaje krytyk. Gość "Po drugiej stronie lustra" wyznaje, że lubi także najnowsze obrazy z tej serii. 

Wybitny krytyk filmowy wyjawił Annie Stempniak, że mimo planów nie został lekarzem, bo... bał się zastrzyków. Opowiadał także lektura jakich niefilmowych książek pomaga mu w pracy. Jak narodziła się miłość do kina Andrzeja Kołodyńskiego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: : Anna Stempniak

Gość: Andrzej Kołodyński (krytyk filmowy, historyk kina, wykładowca akademicki, redaktor naczelny miesięcznika "Kino")

Data emisji: 22.12.2016

Godzina emisji: 23.10

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Audrey Hepburn - matka, żona, gwiazda Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 15:00
Ikona kina, gwiazda "Śniadania u Tiffany'ego" stawiała przede wszystkim na rodzinę. - Dla niej Oscarami byliśmy my, jej dwaj synowie. To dzieci uważała za swoje najważniejsze osiągnięcie - mówi Lucca Dotti, współautor książki "Audrey w domu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Królikowski: całe życie stąpam po kruchym lodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 12:00
- Nie umiem się wyrzec samego siebie. Mam świadomość tego, że całe życie będą stąpał po kruchym lodzie. Wybrałem los człowieka - przynajmniej w tym kraju - bezrobotnego, czyli artysty - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Żal: reżyser zaprasza operatora do tańca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 13:35
Łukasz Żal to 36-letni operator filmowy nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu "Ida". W przeszłości był także dwukrotnym laureatem głównej nagrody Camerimage za najlepsze zdjęcia - Złotej Żaby (za "Paparazzi" i "Idę").
rozwiń zwiń