Wiesław Ochman: denerwuje mnie to, że na świecie mało kto mówi po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:59
Wiesław Ochman jest chłopakiem wychowanym na warszawskiej Pradze i – jak mówi – wiele jej zawdzięcza. O młodzieńczym życiu, ale także o podróżach do Ameryki i spotykających go tam zabawnych sytuacjach opowiedział Magdzie Mikołajczuk w audycji "Po drugiej stronie lustra".
Audio
  • Wiesław Ochman - chłopak z warszawskiej Pragi (Po drugiej stronie lustra)
Wiesław Ochman
Wiesław OchmanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Praga dała mi ważną rzecz, że nie wolno nikomu zazdrościć. Myśmy na tej Pradze mieli po równo czyli właściwie nic. Jako zabawki mieliśmy jeden rower bez pedałów i dwie narty, ale takie, które trzeba było przywiązywać sznurkiem. Praga nauczyła mnie, że trzeba akceptować to, co się ma i że istnieje coś takiego, że człowiek może dążyć do bycia w lepszych warunkach. Dlatego też wyjechałem z Warszawy i pojechałem do liceum plastycznego, potem technikum i w końcu wylądowałem na Akademii Górniczo-Hutniczej – wspominał śpiewak.

Wiesław Ochman jest poliglotą. Porozumiewa się w siedmiu językach, bo jak mówi, denerwuje go to, że na świecie mało kto mówi po polsku. - Ale są i niespodzianki. W Nowym Jorku poszliśmy z kolegą kupować sobie garnitury. Weszliśmy do sklepu a tam tysiące garniturów. Kolega mówi: "Tu będzie drogo", a ekspedient na to: "Panie, jak drogo? Ja panu opuszczę!" Okazało się, że gość był z Warszawy i mieszkał na Szmulkach. Takie spotkania są urocze – mówił z uśmiechem gość radiowej Jedynki.

Czy marzyło mu się kiedyś, by choć raz zaśpiewać innym głosem niż tenor? Skąd biorą się dowcipy o barytonach? Dlaczego lubi nagrania na żywo? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Magdalena Mikołajczuk

Gość: Wiesław Ochman (śpiewak operowy)

Data emisji: 28.03.2018

Godzina emisji: 20.16

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

B. A. Paris i jej książki o domowym koszmarze

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 11:00
Wychowała pięć córek, a po skończeniu 50 lat odkryła swoje nowe powołanie i zaczęła pisać książki. Brytyjska autorka thrillerów psychologicznych B. A. Paris niedawno odwiedziła Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proza Fleur Jaeggy. "To opowieści o toksyczności życia"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:00
- Teksty te są bardzo dekadenckie, a mówią o świecie końca. Końca rodziny, miłości, bliskości, cywilizacji w ogóle - podkreślał Piotr Kofta, omawiając książkę Fleur Jaeggy "Jestem bratem NN".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ktoś czuwa" – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 21:06
Opowieść o Irenie Jórczak, która mimo biedy, jaką doświadczała w czasie wojny, potrafiła się dzielić z innymi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zyta Rudzka "Krótka wymiana ognia"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 12:30
Cięty język, czarny humor, precyzyjne zdania – w ten sposób bohaterka - starzejąca się i nieumiejąca się z tym faktem pogodzić znana poetka - wspomina swoje życie. Zyta Rudzka, autorka książki "Krótka wymiana ognia", była gościem magazynu "Moje książki".
rozwiń zwiń