Barbara Stuhr: zasady są czymś, co pozwoliło nam zbudować związek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 11:59
Matka, siła, zasady, rodzina – to wartości Barbary Stuhr. Żona i matka znanych aktorów wspólnie z Beatą Nowicką właśnie wydała książkę "Basia. Szczęśliwą się bywa", opowiadającą o życiu rodziny Stuhrów.
Audio
  • Anna Stempniak rozmawiała z Barbarą Stuhr (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Spotkanie autorskie z Barbarą Stuhr i Beatą Nowicką - autorkami książki Basia. Szczęśliwą się bywa
Spotkanie autorskie z Barbarą Stuhr i Beatą Nowicką - autorkami książki "Basia. Szczęśliwą się bywa"Foto: PAP/Stach Leszczyński

Barbara Stuhr jest bardzo silną kobietą. Pokazała to swoją postawą najpierw podczas choroby córki, a potem podczas dwóch chorób męża – zawału i choroby nowotworowej. Sam Jerzy Stuhr mówi, że żyje dzięki żonie. Barbara Stuhr podkreśliła, że siłę do przyjmowania tylu ciężkich doświadczeń czerpie z zasad, które od zawsze konstytuowały ją i jej rodzinę.

- Zasady są czymś, co pozwoliło nam zbudować związek. Przecież byliśmy z kompletnie różnych środowisk. Ja z biednej rodziny robotniczo-chłopskiej, a on – z inteligencji. Kiedy spotkaliśmy się po kilkunastu latach takiej przypadkowej śmiesznej znajomości, no to co mogło nam połączyć? Otóż połączyła nas wiara w pewne wartości, a więc w to, że jak komuś dajesz słowo, to go dotrzymujesz. Jak się z kimś przyjaźnisz, to jesteś wobec niego do bólu lojalny – wyliczała rozmówczyni Anny Stempniak.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Barbara Stuhr (współautorka książki "Basia. Szczęśliwą się bywa")

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 20.15

abi/mg

Czytaj także

IV Maraton Słuchowisk w Instytucie Teatralnym

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 22:09
...czyli wielogodzinne słuchanie dzieł radiowych odtwarzanych lub wykonywanych na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Likiernik. Odszedł jeden z ostatnich Kolumbów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 10:00
Był żołnierzem Kedywu, brał udział w wykonywaniu wyroków podziemnego sądu, uczestniczył w powstaniu warszawskim. Stał się jednym z pierwowzorów głównego bohatera książki "Kolumbowie. Rocznik 20". Zmarł w tym roku, 17 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy nominowanych do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 10:00
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 482 książki. Nazwiska finalistów czterech kategorii ogłoszono 23 kwietnia w czterech punktach miasta, zapraszając przechodniów do lektury nominowanych publikacji.
rozwiń zwiń