X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata i Wojciech Staroniowie: filmowi podróżnicy

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 14:20
To niezwykle zgrane małżeństwo. Podróżują w najdalsze zakątki świata i nagrywają filmy. W audycji opowiedzieli o swoim życiu na Syberii, a potem w Argentynie.
Audio
  • Małżeństwo filmowców razem pracuje i podróżuje (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadim Ivanov/Shutterstock

Wojciech Staroń jest operatorem i reżyserem filmów dokumentalnych, zdobywcą wielu nagród, członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jego żona Małgorzata jest producentką ich filmów, ale na początku współpracy z Wojciechem była bohaterką dokumentu "Lekcja syberyjska".

Film ukazywał jej pracę nauczycielki języka polskiego na Syberii, dokąd oboje wyjechali po studiach i skąd wrócili jako małżeństwo. – Film miał być o Polakach na Syberii, a nie o mnie. Wyjazd na Wschód był jakimś szalonym pomysłem, na który wpadliśmy zaraz po studiach. Wszystkie moje koleżanki jeździły wtedy na Zachód, bo po studiach językowych to był jakiś naturalny kierunek. Poszliśmy pod prąd i teraz wiedzę, że ten wyjazd cały czas procentuje – powiedziała Małgorzata Staroń.

Wojciech Staroń powiedział, że na Syberii spodobało im się pod względem filmowym, ale i życiowym. - Na Syberii poczuliśmy taką wolność, mieliśmy poczucie, że wszystko jest nowe i świeże. To był dobry czas, żeby wziąć ślub. Ksiądz w parafii w Irkucku powiedział, żebyśmy pobrali się w Wielkanoc, bo wtedy będzie uroczysta msza i więcej ludzi w kościele – powiedział filmowiec.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której małżonkowie opowiedzieli o czasie spędzonym w Argentynie.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Małgorzata i Wojciech Staroniowie (filmowcy)

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 20.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W 526 dni dookoła Polski"- reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 21:08
Rodzina Paluchów słynie z tego, że stworzyła oryginalny system leczenia schorzeń kręgosłupa. A wszystko zaczęło się od Kazimierza, harcerza, uczestnika Powstania Wielkopolskiego, który odbył pieszy rajd wzdłuż granic II RP w X rocznicę odzyskania niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratowanie spuścizny rodu Estreicherów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 12:19
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, nagrodzone zostało Złotym Laurem Fundacji Kultury Polskiej, a także tytułem Lidera Małopolski za uratowanie dziedzictwa prof. Karola Estreichera, jego willi, archiwów, dworu Jana Matejki i Pałacu Sztuk Pięknych w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Madonna pielgrzymów". Caravaggio na ołtarzach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 16:19
W audycji opowiadaliśmy o jednym z najbardziej znanych ołtarzowych obrazów słynnego włoskiego malarza.
rozwiń zwiń