X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Drzewucki – czytam sto książek rocznie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 18:08
Bohater audycji "Po drugiej stronie lustra" pełni w życiu wiele ról. - Ale najbardziej czuję się krytykiem literackim - wyjawia.
Audio
  • Janusz Drzewucki o Nagrodzie Literackiej m.st. Warszawy (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Janusz Drzewucki
Janusz DrzewuckiFoto: Joanna Manowska (z archiwum J. Drzewuckiego)

Wyjaśnia, że ten zawód uprawia od ponad 30 lat, ale nie dlatego jest on dla niego najważniejszy. - O ile poezji nie da się uprawiać codziennie czy co drugi dzień, bo to jest niemożliwe, to krytykę literacką można uprawiać codziennie - mówi. Zwraca uwagę, że dla niego jest to nawyk, rodzaj obowiązku, rodzaj przyzwyczajenia, także rutyny, ale w tym dobrym znaczeniu, jako umiejętności.

Do tego trzeba czytać. Czyta około stu książek rocznie, zagląda też do tomików literackich przysyłanych do niego. Jest tego takie mnóstwo, że zwyczajnie nie ma czasu napisać odpowiedzi, nie mówiąc już o recenzji. Ale niektóre tomiki go urzekają, choć nic nie wie o autorze.

Co sądzi o swoich wierszach? Kto dla niego jest mistrzem? Co jeszcze go interesuje? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Janusz Drzewucki (przewodniczący jury Nagrody Literackiej miasta stołecznego Warszawy, poeta, krytyk literacki, wydawca)

Data emisji: 6.06.2018

Godzina emisji: 20.14

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Herbert, poeta sumienia z wyostrzoną potrzebą wolności

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 03:06
"Chyba nigdy w życiu nie chciałem być pisarzem, jeżeli przypominam sobie moje młodzieńcze marzenia. Miałem raczej zainteresowania praktyczne i skończyłem studia, które przygotowywały człowieka do uprawiania pożytecznego, socjalnie zaakceptowanego zawodu" - mówił poeta Zbigniew Herbert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasłużony dla Polszczyzny. "Moja poezja jest trudna i ciemna"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:02
- Myślę, że trzeba mieć formację chrześcijańską, żeby dostrzec w moich wierszach nadzieję - mówi Wojciech Wencel, laureat Nagrody Prezydenta RP "Zasłużony dla Polszczyzny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Worotyński - poeta o złożonym życiu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:06
Sławomir Worotyński bywa nazywany wileńskim Wojaczkiem. Urodził się w 1942 roku, a debiutował na początku lat 60. "Obecny" to tytuł filmu o Sławomirze Worotyńskim, którego prapremiera odbyła się w Wilnie i w Jaszunach na Litwie podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego "Maj nad Wilią".
rozwiń zwiń